8kez Yığıntı

İlmek Nasıl Atılır? Kolayca ilmek atma yöntemi

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
9,434
Tepkime puanı
8
Cinsiyet
  1. Bayan
Takım
Galatasaray

İlmek Nasıl Atılır? Kolayca ilmek atma yöntemi


İlmek atmak için öncelikle ipliği işaret ve başparmağın dışından sarıyoruz ve iki ucunu elimizin içine alıyoruz. Ardından işaret ve başparmağımızı ipliğin iki yanından geçiriyoruz ve parmaklarımızı birleştiriyoruz. Böylece ip bir nevi düğüm pozisyonuna geliyor.

Bunun ardından 2 ilmek oluşturmuş oluyoruz ve bu iki ilmeğin arasından şişi geçirerek ilmekleri şişe alıyoruz. İlk ilmekleri attıktan sonra diğer ilmekler için ipin bir ucunu başparmağın, diğer ucunu da işaret parmağının üstüne alıyoruz. Bunun ardından şişi ilk önce başparmak tarafındaki ipliğe sonra işaret parmağı tarafındaki ilmeğe geçirerek ilmekleri şişe alıyoruz. Yapacağınız örgü için kaç ilmeğe ihtiyacınız varsa bu şekilde devam ederek tasarlayabilirsiniz.

 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.