8kez Yığıntı

şiş İşi - Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Katılım
2 Ocak 2021
Mesajlar
9,434
Tepkime puanı
8
Cinsiyet
  1. Bayan
Takım
Galatasaray

şiş İşi - Hasır Örgü Modeli Nasıl Yapılır?


[url=https://resimlink.com/zFcS] [/URL]

Hasır örgü yapımına öncelikle örgünün ön yüzüne 1 ilmek düz örerek başlıyoruz. Ardından 1 ipliği önden şişe bir kez doluyoruz. İlk sırayı bu şekilde tamamladıktan sonra ikinci sıraya geçtiğimizde ördüğümüz ilmekleri daha örmeden sağ şişe alıyoruz ve üste attığımız iplikleri serbest bırakıyoruz. İplik sağ şişin başında kaldıktan sonra bu sırayı da tamamlıyoruz.

Sonraki sırada 6 ilmeği 3+3 olacak şekilde örmeden çaprazlıyoruz ve sağ şişe alıyoruz. Ardından tüm ilmekleri sıra sonuna kadar çaprazlıyoruz. Çaprazlama işlemi bittikten sonra ipliğin en başta beklettiğimiz noktaya gelmiş olması gerekiyor. Ardından örgünün arka yüzündeki tüm ilmekleri ters örerek çaprazları açıyoruz. 1, 2 ve 3. sıraları tekrar yapıyoruz. Sağa çaprazlama işlemine geldiğimizde ilk 6 ilmek ve sol 3 ilmeği, ikinci 6 ilmek ve sağ 3 ilmeği sağa çaprazlıyoruz. Örgünün arka yüzündeki tim ilmekleri ters örerek çaprazları açıyoruz.

 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.