Diyet Yaparken Ara Öğünler

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
Diyet Yaparken Ara Öğünler

Ara öğün diyet in en hassas noktasıdır. Çünkü köprü görevi görür bir diğer öğünde hazmınızı sağlar yediğiniz yemeklerinde yağlandırıcı etkisini düşürür ama ne yememiz lazım ilk ara öğün dediğimiz kahvaltıdan iki saat sonraki ara öğün biraz daha küçük bir ara öğündür. Yani bunu beş tane fındık bir yemek kaşığı kadar yaban mesleğiyle geçiştirebiliriz ya da iki tane kuru kayısı eşiğinde fakat ikindi saati yani dört dört buçuk suları vücudumuzun en çok gıdaya ihtiyaç duyduğu öğünlerin ikincisidir. İlki kahvaltıdır ikincisi ikindi öğünü buda en doğru alternatif güzel bir tost iki dilim esmer yani tam buğday yulaf çavdar ekmekle öğününüz keyifli bir öğün olabilir yada yanında bir bitki çayı tercih edebilirsiniz. Bu bitki çayı da yeşil çay ve yasemin çayı olursa metabolizmanız harika hazırlanır.

Bazen danışanlarımız diyor ki ben meyvelerden yanayım o benim için daha büyük keyif ya da gece oturduğumda meyve keyfi almak istiyorum. işte burada bayanların en büyük yardımcısı nar içerisindeki çekirdek tüm bayanların genç kalma o anti eğirin kuralına yardımcı olacak onun dışında beyaz zar lütfen nar içindeki bu beyaz zarı da mümkün olduğunca yemeye çalışı bunun içerisindeki o acılık bizim metabolizmamızın daha da hızlanmamıza yardımcı oluyor. Yine bir diğer önemli olan şey de armut. Armut bağırsaklarınıza yardımcı olduğu gibi şeker oranı çok yüksek değildir ama en önemli lif içeriğiyle doyumluk hissinizi arttırır biraz troid bezinin daha iyi çalışmasına yardımcı olmasıyla da metabolizmayı da hızlandırabilmedir.