4 şubat 2021 Perşembe - Günün Yemeği | Tavuklu Lahana Sarması

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray

4 şubat 2021 Perşembe - Günün Yemeği | Tavuklu Lahana Sarması

Yapımı kolay olsa da lahana sarması biraz emek isteyen zeytinyağlılar arasındadır. Ancak pişirildikten 5 dakika sonra tencerenin dibini görebilmeniz muhtemeldir.

[url=https://resimlink.com/fX7] [/URL]​

Yapımı için malzemeler
*1 büyük lahana
*2 orta boy soğan
*3 çay bardağı pirinç
*2 adet tavukgöğsü (kıyma makinesinden geçirilmiş)
*1 yemek kaşığı biber salçası
*1 yemek kaşığı domates salçası
*1 fiske maydanoz
*1 fiske nane
*Göz miktarı zeytinyağı
*1 çay kaşığı tuz
*1 çay kaşığı karabiber

Sosu için :
*3 tatlı kaşığı tereyağı
*3 tatlı kaşığı un
*3 tatlı kaşığı domates salçası
*Göz kararı su

Hazırlanışı :
Birinci adım: Öncelikle lahanamızı güzelce temizliyoruz. Yapraklarını kökünden ayırıp kaynayan suya koyuyoruz. Sarmamız kolay olsun diye 5 dakika kadar pişiriyoruz.

İkinci adım:Soğanları rendeleyip maydanozu ve naneyi ince ince doğruyoruz. Doğradığımız malzemeleri derin bir kaba alıp kıyma makinesinden geçirilmiş tavukgöğsünü, tuzu ve karabiberi ve zeytinyağını döküp karıştırıyoruz.

Üçüncü adım: Tezgahınıza aldığınız lahanaların damar kısımlarını ezerek iç harcı koyup sarıyoruz.

Dördüncü adım: Tencerenin dibine lahananın en damarlı kısımlarını koyarak sarmalarınızı üzerine dizin.

Beşinci adım: Sarmalarınızın açılmaması için üzerine tabak kapatabilirsiniz. Kısık ateşte lahanalar yumuşayana kadar pişirin.

Son adım: Pişen lahana sarmalarınızı servis edin.

Afiyet olsun.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş