Yüz yogası egzersizleriyle cildi gençleştirmek mümkün mü?

delipetek

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray
62e1392386b24446384019fb.jpg

Amerika’da Northwestern Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, günde 30 dakikalık yüz yogası egzersizlerinin, 8 haftanın sonunda yanak ve yüz kaslarını güçlendirerek yüze daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırdığını gösteriyor. Uyuyan kasları harekete geçiren, yorulan kasları gevşeten egzersizlerden oluşan yüz yogasının cildin esnekliğini artırarak kırışıklıkların giderilmesini desteklediğini belirten Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu, “Vücudun yüzden başlayıp omuza kadar uzanan bölgesini kapsayan yüz yogası egzersizleri, düzenli ve doğru tekniklerle uygulandığında cilt yüzeyinde gözle görülür bir dönüşüm yaratabiliyor” dedi.

Yüz kasalarını gevşetirken güçlendiren yoga egzersizlerinin yüze daha esnek, diri ve taze bir yapı kazandırdığını kaydeden Aysun Köse Somuncuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Alıntı Metni

'Doğru tekniklerle düzenli olarak yapılmalı'

Yüz yogasının internette ve sosyal medya platformlarında sıkça rastlanan videolardaki egzersizlerle günlük güzellik ritüeli haline dönüştüğünü belirten Somuncuoğlu, “18 yaşın üstündeki herkesin uygulayabileceği egzersizler, uzmanların denetiminde doğru tekniklerle düzenli yapıldığında verimli sonuçlar veriyor. Evde bilinçsizce yapılan bu tür egzersizler, sağlık açısından bir tehlike yaratmasa da maalesef boşa giden bir zamandan öteye geçemiyor. Cildin doğru noktalarına uygulanmayan egzersizlerin rahatlatıcı cilt masajından bir farkı kalmıyor” uyarısında bulundu.

Güzelliğin en doğal formülü

Botoks ve benzeri medikal estetik uygulamalara kıyasla güzelliğin en doğal formülünü sunan yüz yogasıyla 6 yıl önce tanıştığını söyleyen Aysun Köse Somuncuoğlu, “Bu süreçte cildim büyük bir dönüşümden geçti. Bu deneyimi herkesin yaşayabilmesi için kapsamlı eğitimler aldım ve araştırma çalışmalarına katıldım. Daha sonra eğitimci ve danışman oldum. Başta müzisyenler olmak üzere sanatın farklı dallarıyla ilgilenenler tarafından ciddi bir talep gören eğitimler sırasında egzersizlerin erkeklerde daha hızlı bir etki yarattığına şahitlik ettim" yorumunu yaptı.