Youtube En Çok İzlenen Youtube Kategorileri

ferhatkortak

Harbi Üye
Misafir Editör
Takım
Beşiktaş
Merhabalar dostlar ! Bugün sizlere herkesin aklına takılan ve bir çoğumuzun da bildiği bir soruya yanıt vermek istiyorum . Youtube’de en çok izlenen kategoriler hangileri ? Şöyle bir Youtube trend kısmını açtığımız zaman aslında karşılaçağımız , çokta uzak olmadığımız şeyleri aşağıda sizler ile paylaştım …

Mix Müzik Videolar : Özellikle yazın tercih edilen müzik mixleri her zaman yanımızda . Bir çok youtube kanalı müzik mixleri ile ünlü oldu ve epeyce para kazanabiliyor . Eğer yetenğiniz varsa bu tarz bir kanal açabilir veya yurt dışında bildiğiniz , henüz tanınmamış şarkıları ülkemize yayabilirsiniz . ( Bu bir nevi Acun Ilıcalı olmak gibi bir şey )

Dizi Videoları : Bu kategori biraz telif açısından sıkıntılı . Kanalımda Arka Sokaklar’da oynadığım sahneyi paylaştım ve kendi sahneme telif yedim . Ben kendi sahneme telif yerken sizler başkasının oynadığı bir dizi veya bölümde telif yemeniz muhtemeldir . Fragmanlar veya diziden kesitleri telif sorununu ortadan kaldırarak paylaşan kanallar mevcut . Ama illa ki bu işi yapacaksanız eskimiş telifsiz Türk dizileri araştırıp yayınlayabilirsiniz .

Yabancı Komik Videolar : Özellikle Vine dediğimiz kısa kesitli videoları insanlar çok severek izlemektedir . Sizlerde bir kolaj halinde birleştirip yayınlayabilirsiniz .

Konser Videolar : Kendimden yola çıkarsam severek dinlediğim bir şarkının canlı performansı varsa izlerim . Şarkıcı canlı olarak nasıl söylüyor öğrenmek isterim . Eğer çekebiliyorsanız veya bulabiliyorsanız yayınlayabilirsiniz . Telif sorunu çıkabilir aman dikkat edin .

Futbol Maçları : Türkiye liginde acaip bir şekilde sıkı olsa da telif konuları telifsiz liglerde mevcut . Futbol kitlesi hazırda sizi bekliyor . Bu kitleyi neden etkilemeye çalışmıyorsunuz ?

Karaoke Videoları : Müziklere karaoke tarzında videolar hazırlayabilirsiniz . Bir çok işletme bu videoları açıp kullanmakta . Dilerseniz işletmeler ile anlaşıp direkt olarak işletmelere özel videolar hazırlayabilirsiniz .

Çocuk Videolar : Çocuk videoları inanın dünya da izlenmesi bitmeyecek bir kategori . Bir şekilde bu kategoriye sağlam girerseniz sırtınız yere gelmez .

Sizler için sıraladığım bu 7 kategori umarım yararlı olmuştur .