Subdomain Nedir? Nasıl Subdomain Oluşturulur?

DramaCode

Harbi Üye
Forum Üyesi
Katılım
13 Nisan 2020
Mesajlar
1,786
Tepkime puanı
1
Subdomain (Alt Alan Adı ), alt domain olarak adlandırılabilen ve Domaine ( Alan Adı) bağlı yeni bir dizin yaratmak için kullanılan bir domain türevidir. Domainden önce konumlanır ve nokta işareti ile domainden ayrılır.

Bir subdomain oluşturduğunuzda sitenizin barındığı serverda ayrı bir dosya açılır ve subdomain’de oluşturacağınız tüm veriler o dosyaya kaydedilir.

Bir subdomain çeşitli amaçlarla oluşturulabilir. Web sitenizin faaliyet alanından farklı bir alanda veya amacından farklı bir alan oluşturmak için kullanılabilmektedir.

Ayrıca Google oluşturacağınız bu subdomaini yeni bir web sitesi olarak tanımlayacaktır.

Uluslararası faaliyet yürüten ve Türkiye’de ayrıca yayın yapmak isteyen web siteleri ise genelde tr subdomaini ile yayın yapmaktadırlar.

Örnek Vermek Gerekirse;

[

Şeklendedir..

İkinci Örnekte İse Sitemiz vardırAlt Alan Adımız

] [/URL] Şeklindedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş