Forum Tanıtımları SEO için Etkili mi ?

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
Forum Tanıtımları SEO için Etkili mi ?

Arama motorlarının algoritmalarını sürekli geliştirmesi ile birlikte etkili bir SEO çalışması için yeni yöntemlerin gelişmesine sebep oluyor. Forum tanıtımları son zamanlarda ortaya çıkmış olan bir tanıtım biçimidir. Ancak, etkili bir forum tanıtımı yapabilmek için bazı tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Kesinlikle özgün biçimde yazılması gereken bu tanıtım yazıları, her foruma ayrı özgünlükte girilmesi gerekmektedir.

Yeni Forum Tanıtım Tekniği Avantajları

• Konuların önceden açılmış olması ve arama motorlarında eski konu özelliğine sahip olması, yapılacak tanıtımın etkisini de artırmaktadır.
  • Bir sitede sadece konu değil yapılan yorumların özgün olması da özgünlük değerlerini etkilemektedir. Forum sitelerinde birçok mesaj bulunduğundan konu özgünlük değeri nerede ise % 100’dür.
  • Konulara ve mesajlara google aramaları ile girildiğinden konuların üst sıralarda olduğu zaten kesindir. Kaliteli konulara tanıtım yapılması SEO’yu etkileyecektir.
  • Konu tartışma konusu olduğundan, yazılacak mesajların Google veya başka bir arama motoru tarafından gereksiz veya spam olarak değerlendirilme olasılığı çok ama çok azdır.
Yeni Forum Tanıtım Tekniği Kullanımı

Forum tanıtımlarının kullanımı ise çok ama çok basittir. Google veya başka bir arama motoru üzerinden web siteye ulaşılabileceği gibi bilinen forumlar üzerinden de konulara cevaplar yapılabilmektedir. Forumlara üye olarak pek ala kendiniz bu işi yapabileceğiniz gibi, bu işi webmaster forumlarında belirli bir ücret karşılığında da forumlara tanıtımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Forum tekniğinin gerekli olup olmadığı konusunda da bir iki cümle yazacak olursak, aslında forum tanıtımlarının SEO’ya çok fazla etkisi bulunmamaktadır. Ancak, SEO konusunda en önce özgün içeriklerinizi backlink içeriklerinizi ve benzeri bütün işlemleri yaptıkta sonra forum tanıtımı gibi SEO kalitenizi güçlendirecek yöntemlere de başvurarak SEO kalitenizi geliştirebilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi ilk etapta çok gerekli değildir.