Dofollow & Nofollow Link Nedir Nasıl Kullanılır?

DramaCode

Harbi Üye
Forum Üyesi
Katılım
13 Nisan 2020
Mesajlar
1,786
Tepkime puanı
1
Dofollow Link Nedir ? Dofollow Nasıl Kullanılır ? Nofollow Link Nedir ? NoFollow Nasıl Kullanılır ?

Dofollow
link çeşitleri, dış SEO çalışmalarında kullanılan bir link türüdür. Arama motoru örümceklerine verdiği komut ile çalışmaktadır.

Standart backlink koduna entegre edilen dofollow ibaresi ile link verilen sitenin, kendi sitemize ait PR değerinden faydalanmasına yönelik, arama motoru örümceklerine bir komut verir.

Google siz bir siteye kefil olarak görünürseniz eğer o site virüs yayan, illegal iş yapan bir site ise onla birlikte siz ona kefil olduğunuz için sizede aramalarda kötü muamele yapabilir.

Google ise insanların bundan zarar görmemeleri için o siteye kefil olup olmadığını belirtmeniz için "Dofollow ve Nofollow" kodlarından birini ekleyerek kararınızı vermenizi istedi.

Örnek vermek gerekirse
Eğerki bir siteye link verirken ona Google nazarında kefil olmak istiyorsanız verdiğiniz linkin içerisine rel="dofollow" kodunu eklemelisiniz, eğer ben bu siteye link veriyorum ama kefilde olmam diyorsanız verdiğiniz linkin içine rel="nofollow" kodunu eklemelisiniz.

Dofollow Link Kodu Nasıl Kullanılır?

Eğerki siteye kefilseniz şu şekilde Dofollow link verin;


Kod:
<a href="http://siteadi.com" rel="dofollow">Site Adı</a>
Siteye kefil değilseniz Nofollow etiketiyle yapın ;

Kod:
<a href="http://siteadi.com" rel="nofollow">site adı</a>
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter