Ağdaki IP Adreslerini Bulalım!

PuaL

Forum Üyesi
Herkese merhaba TurkHackTeam üyeleri,

Ben Uchiha-Sasuke

Bu konumda sizlere windows üzerinden ağdaki ip adreslerini bulmayı göstereceğim.

SENARYO

Ağdaki IP adresleri bilinerek onlara çeşitli şeyler uygulanabilir; nmap taraması, yönlendirme, exploit vb.
Advanced IP Scanner adlı uygulamamız bize windows üzerinden ağdaki IP Adreslerini kolayca bulmamıza yarıyor. Uygulamanın basit ve hızlı çalışır olması ise bizim için büyük bir avantaj. Geçenki konumda sizlere bilgisayarda ağ şifrelerini bulmayı öğretmiştim bu uygulama ise onun devamı gibi düşünebilirsiniz.

şimdi senaryomuza gelelim, hedef bilgisayar sayesinde ağ şifresini bulduk, bu konumda sizlere tanıttığım uygulama ile ağdaki IP Adreslerini ele geçirdik artık çeşitli toollar kullanarak karşıdan bilgi alabileceğiz örneğin phishing. Öğrendiğimiz IP Adreslerinden birine veya hepsine yönlendirme isteği atıp basit bir fake script ile şifreleri vs. ele geçirebiliriz.

Ağdaki IP Adreslerini Bulalım!

İlk olarak uygulamamızı yükleyelim.

Uygulamamızı masaüstüne çıkartalım.

Uygulamamızı yönetici olarak çalıştıralım.

Hangi dilde çalıştıracağımızı seçelim, ben Türkçe'yi seçip devam ediyorum.

İsterseniz uygulamayı kurabilir veya direkt çalıştırabilirsiniz.

Ben direkt çalıştırmayı tercih edeceğim.

Uygulamamız başarılı bir şekilde açıldı.

Sol üstte bulunan yeşil renk Tara tuşuna tıklayıp taramamızı başlatalım.

Tarama uzun veya kısa sürebilir.

Ve gördüğünüz gibi bize bütün IP Adreslerini verdi.

Bunları nasıl kaydeteceğiz kısmına gelecek olursak;

Sol üstte bulunan Dosya sekmesine tıklıyalım,

Farklı kaydet butonuna basalım veya kısaca CTRL + S kısayolunuda kullanabilirsiniz.

Dosyaya ismini verip kaydetelim.

Gördüğünüz gibi IP Adresi çıktılarını dosyamıza başarılı bir şekilde kaydetti.

şimdi ise uygulamamızın biraz daha detayına inelim.

Eğer tarayacağı kaynakları çoğaltmak, tarama hızını arttırmak vs. isterseniz;

Sol üstte bulunan Ayarlar kısmına tıklıyalım ve Seçenekleri seçelim.

Bizi böyle bir ekran karşıladı, Performans bölümünden tarama hızını arttırabilir veya düşürebilirsiniz.

Kaynaklar bölümünden ise tarayacağı kaynakları değiştirebilirsiniz.

Bu konumunda burda sonuna gelmiş bulunmaktayım.

Uchiha iyi günler diler.