Adım Adım Windows 10 Kurulumu [Resimli Anlatım]

PuaL

Forum Üyesi

KURULUM ÖNCESİ AYARLAR

Eğer orijinal Windows 10 ürün anahtarınız var ise bu ürün anahtarını kaydedin. Windows 10 kurulum dosyalarının bulunduğu diski bilgisayarına takın (Flash Disk veya DVD). Bilgisayarınızın "BIOS" ayarlarına girin. "BOOT" menüsünden ilk sıraya kurulumu yapacağınız diski seçin (Flash Disk veya DVD siz hangisiyle kurulum yapacaksanız). Seçtikten sonra ayarları kaydedip çıkın ve bilgisayar yeniden başlayacaktır.

ADIM ADIM WİNDOWS 10 KURULUMU

1. Adım: Önyükleme işlemi için bir tuşa basmanızı isteyecek. Herhangi bir tuşa basın ve devam edin.

2. Adım: Saat, para birimi ve klavye ayarı isteyecektir. Sırasıyla Türkçe, Türkçe (Türkiye), Türkçe Q seçeneklerini seçip devam edin.

3. Adım: Bu ekrandan "şimdi Yükle"ye tıklayıp devam ediyoruz.

4. Adım: Windows 10 sürümü/sürümleri seçimi gelecektir. "Windows 10 Pro" seçimini yapıp ilerleyelim.

5. Adım: "Lisans Koşullarını Kabul Ediyorum" seçeneğini seçip "İleri" diyoruz.

6. Adım: "Özel: Yalnızca Windows'u Yükle (gelişmiş)" seçeneğine tıklayalım.

7. Adım: Daha önce işletim sistemi kurmuşsanız, kurulu sürücüyü seçip biçimlendir yapın. Biçimlendirdikten sonra o sürücüyü seçip devam edin. İşletim sistemini ilk kez kuruyorsanız disk bölümlendirme yapmanız gerekmektedir. Ayrılmamış alana sağ tıklayıp "Yeni" diyoruz.

8. Adım: Sürücüye ayırmak istediğimiz boyutu yazıyoruz ve "Uygula diyoruz". Boyutun kaç GB olmasını istiyorsanı 1024 ile çarparak yazınız. Ardından ekrana uyarı gelecektir. "Tamam" diyoruz.

9. Adım: Yeni bir sürücü oluşturduk. şimdi oluşturduğumuz sürücüyü seçip "Biçimlendir" seçeneğine tıklıyoruz. Ekrana gelen uyarıya "Tamam" diyoruz.

10 Adım: İşlem tamam. şimdi sürücüyü seçip "İleri" diyoruz.

11. Adım: Dosya kurulumu başladı. Bu aşamada yüklenmesini bekliyoruz.

Yükleme esnasında yeniden başlayabilir. Yeniden başlama esnasında 1. adımdaki gibi tekrar bir tuşa basmanızı isteyecektir. Hiçbir tuşa basmadan bekleyiniz.

12. Adım: Yükleme tamamlandı. şimdi bölge ve klavye ayarlarını yapıyoruz.

13. Adım: Bu aşamada hesap ayarlarınızı yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Varsa kopyaladığınız ürün anahtarınızı, Windows'u etkinleştirmek için kullanınız.

Windows 10 kurulum işlemi bu kadardı.

Nutella

Harbi Üye
Bayan Üye
Özel Üye
Takım
Galatasaray
Paylaşım için teşekkürler.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş