dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

zeka sorusu

 1. ZNC

  Bir eliniz yağda bir eliniz balda ayaklarınız bataklıkta batmak üzeresiniz nasıl kurtulursunuz?

  Bir eliniz yağda bir eliniz balda ayaklarınız bataklıkta batmak üzeresiniz nasıl kurtulursunuz? Not: Cevap bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve ilkeldir.
 2. ZNC

  Ayı’nın rengi nedir?

  Bir ayı 45 metre yükseklikten 3 saniyede yere düşmektedir. Ayı’nın rengi nedir?
 3. ZNC

  Şifreli harfler ve rakamlar

  BĞ 6,14,12,? AĞ?C soru işaretleri (?) yerine hangi harfler yada sayılar gelecek?
 4. ZNC

  Çözebilen gelsin.

  Y ve Z pozitif tamsayılar olmak üzere y<z olacak şekilde y ve z arasında seçilecek birbirinden farklı 2 sayının toplamları için ne söylenebilir? a) Toplamlarının çift olma olasılığı daha yüksektir b) Toplamlarının tek olma olasılığı daha yüksektir c) Her iki olasılık eşittir Not: Cevabınız...
 5. ZNC

  Sizce nasıl açmıştır?

  Bir ülkenin prensi ve başka bir ülkenin prensesi birbirini çok seviyormuş ama iki ülke savaşa girmiş. Prens prensese bir mektup yazıp bunu güvenli bir şekilde göndermek istemiş. Ülkenin en iyi çilingircisini çağırtmış ve bir kasa yaptırmış öyle bir kasaki kilidi ne maymuncukla ne de başka bir...
 6. ZNC

  Kurala göre soru işareti yerine hangi şehir gelmelidir?

  Aşağıdaki iller belli bir kurala göre dizilmiştir. Kurala göre soru işareti yerine hangi şehir gelmelidir? Kırklareli – Samsun – Ardahan – Tekirdağ – Malatya – Denizli – ?
 7. ZNC

  Adam çocukların yaşlarını nasıl bulmuştur?

  Yıllar sonra iki dost karşılaşır ve sohbete başlarlar.Biri diğerine senin üç tane çocuğun vardı onlar kaç yaşında diye sorar o da yaşlarının çarpımı 36 der.Adam çocukların yaşını bulamaz .Diğeri bir ipucu daha verir. Yaşlarının toplamı senin kapı numaran der. Adam yine bulamaz.Sonra bir ipucu...
 8. ZNC

  Çözebilen var mı?

  Soru 1) Doğru cevap şıkkı C olan ilk soru hangisidir? A) S3 B) S1 C) S2 Soru 2) İlk sorunun doğru şıkkı hangisidir? A) B B) A C) C Soru 3) Bu soruya kadar çıkmayan şık hangisidir? A) A B) B C) C
 9. ZNC

  Elmaların nasıl hareket etmesi beklenir?

  Serbest düşüş yapan bir asansörün içinde iki elma var. Elmalar asansörün içinde havada asılı kalmış durumda. Elmalar birbirlerine belli bir uzaklıkta bulunuyor. Asansörün yere düşene kadar geçen sürede elmaların nasıl hareket etmesi beklenir?
 10. ZNC

  Yalancı kardeş, dürüst kardeş

  Adamın biri uzun bir yola çıkmış (Ali) ve yol bir yerde ikiye ayrılıyor. Yollardan biri uzun ve tehlikelerle dolu, biri kısa ve güvenli. Varmak istediği yere haliyle kısa yoldan gitmek istiyor. Tam yol ayrımının olduğu yerde bir ev var ve bu evde yaşayan iki kardeş var. Kardeşlerden biri...
 11. ZNC

  Kuzey kutbundan güney kutbuna tünel

  Kuzey kutbundan güney kutbuna ulaşan 20 metre çapında bir tünelde delik açalım. Daha sonrada delikten aşşağıya bir gülle atalım. Bu gülle diğer kutba ulaşırmı? Yoksa sonsuza kadar gidip gelir mi? Yoksa yörüngeye mi fırlar (çıkar)?
 12. ZNC

  Sarı kart, kırmızı kart ve mavi kartın sayılarının çarpımı kaçtır?

  Elimizde 100 adet sarı, kırmızı ve mavi renklerde kartlar var.Bu kartlardan rastgele üçünden seçildiğinde en az biri kırmızı ise sarı kart, kırmızı kart ve mavi kartın sayılarının çarpımı kaçtır?
 13. ZNC

  ...Eşkenar üçgenin bir kenarının uzunluğu kaç birimdir?

  Kenar uzunlukları 5,6,7 birim olan bir üçgenin içine çizilebilecek en büyük eşkenar üçgenin bir kenarının uzunluğu kaç birimdir? Not: Elimizde bir ispat olsun, neden en büyük olduğunu her okuyucuya anlatan.
 14. ZNC

  Aşağıdaki harfleri birer kez kullanarak 3 sözcük elde edebilir misiniz?

  Aşağıdaki harfleri birer kez kullanarak 3 sözcük elde edebilirmisiniz? ABCDEİKNOÖPRSŞTUÜZ
 15. ZNC

  A takımıyla B takımı

  Türkiye liginde toplam 18 takım var. 1. sırada A takımı var. 18. sırada B takımı var. Bu iki takım arasında şimdiye kadar toplam 10 maç oynanmış bunun 6 sını A takımı, 3 ünü B takımı kazanmış, 1 maç berabere bitmiş A takımı bu sezon oynadığı 22 maçtan 20 sini kazanmış, B takımı bu sezon...
 16. ZNC

  1 mikrop 1 dakikada 2 ye bölünüyor...

  1 mikrop 1 dakikada 2 ye bölünüyor. Aynı mikrop bir kabı 1 saatte tam dolduruyor. Aynı 2 mikrop aynı kabı kaç dakikada doldurur?
 17. ZNC

  Bir torbada birden 30 kadar üzerinde sayı yazılı toplar vardır...

  Bir torbada birden 30 kadar üzerinde sayı yazılı toplar vardır. Ardarda 3 tane top çektiğimde bu topların üzerindeki sayıların toplamının 55’ten büyük olma ihtimali nedir?
 18. ZNC

  Cücenin 4 katı çıkma (yürüme) nedeni nedir?

  12 katlı bir binada bir asansör var.Cüce boyunda olan bir adam 12.katta oturuyor.0. kata gelirken yorulmayan cüce yukarı çıkarken 8.katta inip 4 katı yüreyerek çıkıyor. Cücenin 4 katı çıkma (yürüme) nedeni nedir?
 19. ZNC

  Bu bilgiler %100 doğru olduğuna göre, bu kişileri açıklayınız.

  Başsavcı öyle iki kişi tanıyordu ki, birinden biri, diğerini asla öldüremez, bunu düşünemez ve göze alamaz! Eğer biri ötekini ağır yaralayacak olursa da, diğerine hapis cezası verilmez. Bu bilgiler %100 doğru olduğuna göre, bu kişileri açıklayınız.
 20. ZNC

  Kapak açıldığında su kaç dakikada boşalır?

  İçi su dolu bir bidonun en alt kısmına bir delik açılıyor ve suyun 5 dakikada bidonu tamamen terkettiği görülüyor.Aynı çapta ve aynı yerde delik içeren başka bir bidona ise (bidonlar eş) yarısına kadar su ile dolduruluyor. Kapak açıldığında su kaç dakikada boşalır? A) 2.5 Dakika B) 2.5...
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.