Xenforo forumu nasıl hitlenir ?

Erenler

Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar xenforo tabanlı forum sitem var bu siteme nasıl ziyaretçi çekerek forumumu büyütebilirim ? konu ile alakalı seo eklentisini kurdum ve yavaş yavaş foruma konu açmaya başladım. Peki sizler neler yapıyorsunuz ? hangi yöntemlerle forumunuza hit kazandırıyorsunuz ?

Benzer konular

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Öncelikle içeriğiniz bir genel blogdan daha farklı olduğu için şanslısınız.
Belli bir hedef kitleniz var ve hedef kitleye ulaşmanız gerekiyor.

Yapacaklarınız için size önereceğim bazı şeyler.
- Sitenizi sürekli güncel tutmalısınız.
- Sitenizde yazdığınız makalelerin özgün olmasına dikkat etmelisiniz.
- Bir konu açarken kesinlikle Google`dan faydalanmanız gerekiyor.

Örneğin bir konu açarken ; Açacağınız konu "Akord nasıl yapılır" ise
Google`a girerek "Akord nasıl" yazarak devamında gelen kelimeleri de açacağınız konu içerisine yerleştirerek keyword kelimelerinden ve cümlelerinden yararlanabilirsiniz. Bunlara ek olarak da, etiketler için de bu keywordlerden faylanabilirsiniz.
- Sitenizde açtığınız konuları muhakkak sosyal medyalarda paylaşmalısınız.
Örn : ( pinterest, twitter, reddit, tumblr, facebook, linkedin vs. vs. )
- Siteniz biraz konu bakımından iyi duruma geldiğinde belirli kelimelerde google adwords reklam vererek kitlenizi foruma kazandırabilir ve onları orada tutmak için uğraş verebilirsiniz.
- Bu yapacaklarınız ile birlikte instagram ve tiktok üzerinden kategoriniz ile ilgili bilgilendirici ve ilgi çekici paylaşımlar yaparak da yine kitlenizi çekmeyi başarabilirsiniz.
- Sitenizi kaliteli dizinlere ekleyerek backlink kazanabilir ve bununla birlikte google da ön sıralara gelmeyi hedefleyebilirsiniz

Dikkat edeceğiniz şu olmalı ; Sitenizi yalnızca bir kelimede yükseltmek değil, çeşitli kelimelerde ön plana getirmek için uğraş vermelisiniz.
- Sonrasında 5 / 10 adet sitenizi tanıtan makaleler yazdırarak forum tanıtım hizmeti alabilirsiniz. Hem tanıtım yaptığınız forumlardan kitle kazanabilir hem de backlink olarak geri dönüş alabilirsiniz.
- Özellikle yapmanız gereken bir şey daha var. Sitenizde farklı bir kaç üyelik ile insanlar google da ne arar diye düşünerek farklı farklı sorular sorup, daha sonrasında bunları cevaplandırarak yine Google`dan kitlenizin trafiğini kazanabilirsiniz. Böylelikle yeni üyelere de yelken açmış olursunuz.

Söyleyeceğim ve önereceğim başlıca şeyler bunlar.
Doğal trafikler bir siteye her zaman sağlam adımlarla iyi yükselişler kazandırır.
Başarılar diliyorum.

Ahbap

Harbi Üye
Forum Üyesi
Kesinlike büyümeyi hedefleyen her sitenin ilk kuralı özgünlük ve farklılık.
Bir insan neden sizin sitenizi tercih etmeli ? önce bu sorunun yanıtını kendinize vermelisiniz.
Sonrasında gelen kişilerin gözünü doyuracak güzel bir tema ve sağlam bir içerik ile forumunuzu hitlendirebilirsiniz.
Başarılar

aDm

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
KayseriSpor
Linux hocam bize söyleyecek birşey bırakmamış gayet herşeyi net bir şekilde anlatmış.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş