İddiacı Hüsmen Ağa

Emre Esmer

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
Beşiktaş
İddiacı Hüsmen Ağa

Hüsmen Ağa vergi dairesine memur olmuş. Aradan bir yıl geçmeden iki daire, bir yazlık ev, son model bir otomobil satın almış.

Durumdan şüphelenen bakanlık, soruşturma için üç müfettiş göndermiş.

Müfettişler “Söyle bakalım, bir memur maaşı ile bunları nasıl alırsın? Rüşvet yediğini itiraf et” demişler.

Hüsmen Ağa “Tübe deyin, ben hiç rüşvet yemem. Herkesle bahse girer, hep kazanırım. İsterseniz sizinle de maaşına bahse girelim. Ben sağ gözümü ısırırım var mısınız?” demiş.

Müfettişler “Isıramazsın” deyince Hüsmen Ağa takma olan sağ gözünü çıkartıp ısırmış ve “Üzülmeyin size bir şans daha… Ben sol gözümü de ısırırım” demiş.

Müfettişler “Ulan bu herifin iki gözü de takma değil ya…” diye düşünüp “Varız” demişler. Hüsmen Ağa takma dişlerini çıkarıp sol gözünü de ısırmış…

Hüsmen Ağa, üzülen müfettişlere: “Size bir şans daha… Kazanırsanız tüm kayıplarınızı kurtarırsınız. İddia ediyorum, üçünüzden birinin kalçasında mutlaka koca bir ben var.”

Müfettişler “Saçmalıyor bu herif” diye düşünmüşler ama kaybettiklerini geri almak için pantolon ve donlarını çıkarıp “Bak hiç birimizin kalçasında ben yok. İddiayı kaybettin işte!” demişler.

Hüsmen Ağa “Tamam” demiş “Size karşı kaybettim ama gerçekte daha çok kazandım. Siz gelmeden önce bu dairede çalışan 60 memurla, ‘Ankara'dan gelen müfettişler karşımda şaşkına dönüp donlarını bile çıkaracaklar' diye bir yıllık maaşına bahse girmiştim.”

Fethi

Harbi Üye
Forum Üyesi
Fıkra için teşekkürler.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş