dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Omicron varyantı, Covid-19'un hafif bir hastalığa dönüştüğünü gösteriyor: Alman profesörden çarpıcı açıklamalar

DramaCode

Forum Üyesi
Katılım
13 Nisan 2020
Mesajlar
1,786
Tepkime puanı
1
Omicron varyantı, Covid-19'un hafif bir hastalığa dönüştüğünü gösteriyor: Alman profesörden çarpıcı açıklamalar

Almanya'nın tanınmış bulaşıcı hastalık uzmanlarından Prof. Dr. Karl Lauterbach, Omicron varyantının, corona virüsün grip gibi daha bulaşıcı ancak daha az öldürücü bir hastalığa dönüştüğünü öne sürdü. Varyatın ilk kez ortaya çıktığı Güney Afrika'daki doktorlar, Omicron'un baş ağrısı ve yorgunluk gibi hafif semptomlara neden olduğunu duyumuştu. Ancak, farklı bilim insanları bunu söylemek için çok erken olduğunu belirterek, daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

P435R8iYKU67mqMAA9ppaA.jpg

Almanya’daki saygın bir profesör, corona virüsün Omicron varyantının ilk kez tespit edildiği Güney Afrika’daki doktorların vayantın daha az şiddetli semptomlara neden olduğunu söylemesinin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.
NjRr9i_SIUOJfbF4Dx_hEQ.jpg

Almanya'nın bir sonraki sağlık bakanı olmaya aday klinik epidemiyolog Prof. Dr. Karl Lauterbach, ilk raporların, Omicron varyantının bir yılbaşı hediyesi olabileceği ve hatta pandeminin sonunu hızlandırabileceği anlamına geldiğini söyledi.
qw8WnJZDBUWje2qfRSwicg.jpg

Güney Afrika'daki doktorlar, Omicron’un corona virüsün önceki versiyonlarına göre baş ağrısı ve yorgunluk gibi hafif semptomlara neden olduğunu açıklamıştı.
RM-sQBmKHUOVg_Ejg1MrCg.jpg

Lauterbach, “Omicron varyantının başak proteininde 32 mutasyonu var, yani delta varyantının iki katı kadar. Bu durum, çoğu solunum virüsünün evrimine paralel olarak, corona virüsün daha sık enfekte etmek ve ancak az ölümcül olmak için evrimleştiği anlamına gelebilir” dedi.
HGoKSTRXx0KGGFAUXsJ0Hw.jpg

Diğer taraftan, İngiltere’de yer alan East Anglia Üniversitesi'nde bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Prof. Dr. Paul Hunter, teorinin 'doğruluğunu kanıtlayabileceğini' söyledi, ancak aşılamanın bu türe karşı korunmada çok önemli olduğunu vurguladı.
CzcXCkuw6kWL9q1U0CRrXA.jpg

Bununla birlikte, bilim insanları uzun zamandır corona virüsün ortadan kaldırılmasının pek mümkün olmadığı, bunun yerine daha hafif bir soğuk algınlığı benzeri virüse evrimleşeceği konusunda açıklamalarda bulundu.
2tHZu8qL2EaTWeZOqpFjrw.jpg

Ancak bilim bilim insanları, Omicron varyantının ne tür bir etki yaratacağını belirlemek için en az bir aya ihtiyaçları olduğunu aktardı. Çünkü bir insanın corona virüse yakalandıktan sonra, ciddi şekilde rahatsızlanması zaman alıyor.
ndmlSN0icU2KUalCAjZ-JA.jpg

Araştırmacılar, ayrıca Omicron'un endişe verici mutasyonlarının onu deltadan daha bulaşıcı hale getirip getiremeyeceğini ve aşılara karşı direncin gerçek dünyaya etkileyip etkilemeyeceğini anlamak için en az iki haftaya daha ihtiyaçları olduğunu söyledi.
pYP1TL9QsE2vQ5PZqwjT_A.jpg

Öte yandan, şimdiye dek Omicron varyantının vakaların çoğu, yaşlı yetişkinlere kıyasla virüsten daha hafif semptomlar yaşayan genç insanlarda görüldü.
fDNzLex8X020s8CcbDhlfg.jpg

Doktorlar, hastalar arasındaki semptomların hafif olduğunu ve yorgunluk, kas ağrıları ve baş ağrısını içerdiğini bildirdi. Ancak, uzmanlar, Omicron daha büyük yaş gruplarına yayıldıkça semptomların ve şiddetinin farklı olabileceğini konusunda uyardı.
38HHs_Uz-UGDWr5L7t0GNQ.jpg

Güney Afrika Tabipler Birliği Başkanı olan ve yeni varyantı bir hastada ilk kez tespit eden Dr. Angelique Coetzee, tedavi ettiği yedi kişide aşırı yorgunluk, hafif kas ağrıları, boğazda kaşıntı ve kuru öksürük olduğunu söyledi.
67VH6fvgVkib3WzTUyFceg.jpg

FKzQQOpFlEyNsKOvZkuVtQ.jpg

CayuCG1H_kazpiEGyJ8M_g.jpg

WR1AC5rg80CTIwDMqFeWRQ.jpg
 

sanemm

Forum Üyesi
Katılım
25 Eylül 2021
Mesajlar
903
Tepkime puanı
0
Takım
AlanyaSpor
Paylaşım için teşekkürler.
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.