dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Linux

Yaşlı Kurt
Premium Üye
Katılım
13 Mart 2019
Mesajlar
15,203
Tepkime puanı
207
Konum
istanbul
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Galatasaray
CS 1.6 En İyi Mouse / Fare Ayarları 2022
cs1.6-fare-mause-ayarlari-2021.jpg


CS 1.6 En İyi Mouse / Fare Ayarları 2022

Cs 1.6 Fare Hareket Etmeme Sorunu konumuza göz attiniz mi ?

Seçeneklerin çoğu kendi kendini açıklayıcı niteliktedir, fakat açıklık getirmek için biraz bunların üzerinden geçelim.

Ters Fare: Bu seçeneğin işaretlenmesi, farenizin yukarı-aşağı eksenini ters çevirecektir. Yukarı aşağı, aşağı yukarı olacak.
Önerilen: Rambo değilseniz kapalı

Fare görünümü: Fare kullanıyorsanız, fare ile “bakmanıza” olanak tanıyan fare görünümü kontrol yapılmalıdır.
Önerilen: Açık

Mouse Fare Filtresi: Fare filtresi, fare hareketini yumuşatır. Bu iyi bir fikir gibi görünebilir, fakat en iyisi kontrol edilmeden bırakılmasıdır. Bunu etkinleştirmek sadece hedefinizi bozar, artı işaretinizi arzu ettiğiniz yerden hafifçe işaretten uzaklaştırır. Açılırsa, Counter-Strike bir ortalama bulmak ve size daha akıcı bir his vermek için son iki karedeki tüm fare hareketlerinizi hesaplar. Bu, farenizi hareket ettirmek için en güncel bilgiler yerine eski verileri kullanmak manasına gelir. Teorik olarak, fare filtresi kapalıyken, alt uç sistemlerde hafif bir FPS desteği de alabilirsiniz.
Önerilen: Kapalı

Joystick: Fare yerine joystick kullanmayı tercih ediyorsanız bunu etkinleştirin. Joystick’i ve tüm yan ürünlerini devre dışı bırakmak esasında yükleme sürelerini biraz azaltabilir, bu da daha yavaş bir sistemde daha belirgin olacaktır. Bunun sebebi, oyununuzun başlangıçta bir oyun çubuğunu algılamaya ve başlatmaya çalışmamasıdır.
Önerilen: Kapalı

Joystick görünümü: Joystick görünümü, bu sefer joystick hariç, Mouse görünümü ile aynı konsepttir.
Önerilen: Kapalı

Otomatik Nişan Alma: Düşmanları otomatik şekilde hedefler. Bu seçenek varsayılan olarak işaretlidir. Otomatik Hedefleme, çoğu sunucuda çok ucuz bir özellik olduğuna inandığı için devre dışı bırakılmıştır. Bu hemde uzun sürede size zarar verecek, sadece amacınız gelişmeyi bırakmayacak, hemde zaten yetenekli olanlar bu seçeneği hedefinizi fırlatırken yardımcı olmayacak.
Önerilen: Kapalı

Fare hassasiyeti: Bu seçenek, nişangahınızın ne kadar hızlı hareket ettiğini belirleyen oyun içi hassasiyetinizi değiştirmenize olanak tanır. 5 ya da daha düşük bir hassasiyet öneri edilir ve genel itibari ile kabul edilirken, seçiminiz bütünüyle mevcut fare ve yüzey seçiminize bağlıdır.
Önerilen: Saf TercihCS 1.6 Konsol Kodlari

Bu komutlar, geliştiricinin konsolu ([~] tuşu) aracılığı ile oyun bundan önce ya da 1] – Bu, Fare Filtresi komutunun konsol eşdeğeri olacaktır. 0 = Kapalı, 1 = Açık.
Önerilen: 0 (Kapalı)

m_forward [x] – İleri ve geri fare hareketinin hassasiyetini ayarlar.
Önerilen: Varsayılan

m_pitch [x] – Yukarı ve aşağı fare hareketlerinin hassasiyetini ayarlar.
Önerilen: Varsayılan

m_side [x] – Yanlamasına fare hareketinin hassasiyetini ayarlar.
Önerilen: Varsayılan

m_yaw [x] – Fare ile sola ve sağa dönme hassasiyetini ayarlar.
Önerilen: Varsayılan

duyarlılık [x] – “Fare duyarlılığı” nın konsol eşdeğeri. Bu, duyarlılığı değiştirmenin en etkili yoludur, çünkü sadece ondalık değerleri eklemekle kalmaz, hemde anında daha hızlı ayarlayabilirsiniz.
Önerilen: Saf Tercih

zoom_sensitivity_ratio [x] – Ayarlanan orana bağlı şekilde, yakınlaştırma sonrasında artı işaretinizin hassasiyetini geçici olarak ayarlar. O ne demek? Diyelim ki oyun içi hassasiyetiniz 4 ve zoom_sensitivity_ratio 0.5. Bu oran ile fare hızınız yarıya (0,5) kesilir ve yakınlaştırma sırasında 2 hassasiyetine değiştirilir.
Önerilen: Saf Tercih


CS 1.6 Steam Mouse Başlatma SeçenekleriKütüphanede Counter Strike sağ tıklayın -> Oyun Oyna -> Counter-Strike -> Özellikler -> Başlatma Seçenekleri’ne sağ tıklayın.

steam-mouse-baslatma-secenekleri.jpg


Aşağıdaki üç komut, bir kullanıcı başlatma seçeneklerinde bulacağınız en çok kullanılacak olan komutlardır. Neyse ki, farenizle direk bir korelasyonları var, bu nedenle hemen şimdi onlar hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Noforcemaccel – masaüstü fare hızlandırma ayarlarına geri döner. Çoğunlukla (oyun ve hassas doğruluk söz konusu olduğunda) fare hızlandırma kararsız bir özelliktir. Noforcemaccel komutu, Half-Life’ın Windows seçeneklerinizde devre dışı bırakıldığında fare hızlandırmayı denememesini ve yönetmemesini sağlayacaktır.
Ne zaman kullanılmalı? Masaüstünüzde fare hızlandırma devre dışı bırakıldığında ve oyun içi deneyiminiz için aynı sonuçları istediğinizde.

Noforcemparms – masaüstü fare düğmesi ayarlarına geri döner. O ne demek? Genellikle Half-Life’ı (ya da bu durumda Counter-Strike’ı) başlattığınızda, fare yapılandırmanız uygulama moduna geçerek, masaüstünüze zaten atanmış olan tuşların (mouse3 gibi) atanmasına izin verir. Bu değişken, bu özelliği KAPATIR. Bu komutun gerçekten bir yararı yok ve gerçekte bazen bir hayli hatalı.
Ne zaman kullanılmalı? Düğme atamalarında güçlük yaşadığınızda. Yaygın inanışa rağmen, bu komutun sorun gidermesinin bir bölümü pratik bir kullanıma sahip değildir.

Noforcemspd – masaüstü fare hızı ayarlarını kullanır. Noforcemspd, Half-life’ı fare fonksiyonları aracılığı ile masaüstünüze uyguladığınız hız ayarlarını kullanmaya zorlar. Değer ne olursa olsun, Half-Life onu rehber olarak kullanacaktır.
Ne zaman kullanılmalı? Oyun dışı hızınızın oyun içi hassasiyetiniz için çıtayı belirlemesini istediğinizde. Hassasiyeti bir hız (de) yükseltici olarak düşünün.

CS 1.6 Mouse / Fare DPI Ayarlar, 2022​

Öncelikle Başlat -> Programlar -> Fare yazılımınız (varsa).

Mouse
Fare DPI, İnç Başına Nokta manasına gelir. Çoğu optik farenin çözünürlüğü 400-800 DPI’dır. Çeviride bu, standart bir optik üstündeki imlecin, farenin ekranda hareket ettiği her inç için ekranda 400-800 piksel hareket ettiği manasına gelir. Mx518 gibi fareler, 1.600 DPI kadar etkin performans gösterebilir. Bunun anlamı, DPI ne kadar yüksek olursa, farenizin o kadar doğru, kesin ve hassas olacağıdır. Farenizin daha yüksek DPI kapasitesine sahip olması, bu biçimde ayarlandığı manasına gelmez. Tıpkı 4x’te gönderilen 8x anakart gibi, fareniz de performans gösterebileceğinden daha düşük bir değere ayarlanabilir. Kullanım kılavuzunuza ya da şirketinizin web sitesine başvurarak mevcut fare sınırlamalarınızı öğrenebilirsiniz. En son sürücüleri indirip ardından uygun yazılımı yükleyerek, farenizin DPI değerini kutudan daha yüksek mesafeye yükseltebilirsiniz.

Mouse / Fare Frekansı 2022​

Fare performansının en çok gözden kaçan yönlerinden biri fare frekansıdır. Fare frekansı nedir? Rapor edilen frekans Hertz (Hz) olarak ifade edilir. Optik fare cihazınızın bir saniye içinde sisteminize gönderdiği veri miktarıdır. Bunu gevşek bir biçimde saniyedeki kare sayısı olarak düşünün, ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Aldığınız Hz miktarını büyük ölçüde değiştirebilecek iki ana faktör vardır. Biri elbette sahip olduğunuz fare; ikincisi kullanmış olduğunuz bağlantı noktasıdır. Genel olarak, USB bağlantı noktasında farenizi kullanıyorsanız 125Hz’yi aşabilirsiniz. Bir PS / 2 bağlantı noktası faresi, alt uçta 40Hz ve üstte yaklaşık 97 Hz arasında herhangi bir yerde çalışabilir. Ortalama olarak çoğu insan muhtemelen 60 Hz civarındadır. Farenizin kablosuz olup olmadığı gibi değişkenler de görünebilir. PS / 2 fare performansınızı artırmak için kullanabileceğiniz birkaç yardımcı program vardır. En iyi yol, bir PS / 2 – USB adaptörü satın almaktır; diğeri üçüncü taraf bir PS / 2 hız ayarlayıcısının indirilmesini içerir. Bir ince ayar yardımcı programı ile bile, USB bağlantı noktanız yine de çalışacaktır, bu sebeple seçmem gerekse adaptörü alırdım.
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.