Burun ve kulak kıllarının kesimi için ipuçları

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Evet haklısınız biraz iğrenç fakat bir şekilde bununla baş etmek durumundayız. Nasıl mı?
Erkek bakımı denince aklımıza gelen bazı öncelikli yerlerimiz var. Biz göğüs, çene, yanaklar, boyun ve hatta testislerimizi dahi zaman zaman traşlar, keseriz. Vücut kıllarımız için ağdaya duyduğumuz ilgi bir yana, gözümüzün önünde olup da ilgisiz kaldığımız bir durum var: kulak ve burun kılları.
İşte unutup, göz ardı ettiğimiz mağara adamı taraflarımızdan kurtulmak için ufak ipuçları.
1. Adım: Kendiniz yapın
Önce büyüklerden başlayın. Yanlara dönmeden, ya da kafanızı kaldırmadan dahi görebildiğiniz büyük tüyleriniz varsa onlardan hemen kurtulmaya bakın.
Gereksiz efor harcamamak ve zaman kaybetmemek için küt burunlu cımbız ve yuvarlak uçlu makaslar kullanmaya dikkat edin. Star Wars’un ünlü Yodası vari kıllara sahipseniz zaten zor olmayacaktır.
“Bir kıl çekerseniz, iki tanesi büyüyecektir.” tezi bir mit de olsa. Hassas bölgelerden bunları çekmek oldukça acı verici olacaktır. Çok miktarda tüy alırken mutlaka elektrikli traş aletlerini tercih etmelisiniz. Ayrıca büyüteçli aynalardan kullanmak da tüyleri görmenizi rahatlatıp, işinizi kolaylaştıracaktır.
Gayretli olun ve zorlandığınız noktalarda kız arkadaşınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Onun yüzündeki gülümseme iyi yolda olduğunuzu gösterecektir.
2. Adım: Bir uzman çağırın
Bazen işler tek başına zor olabilir. Bu durumda bir kuaföre ya da ağdacıya yolunuz düşecektir.
Acılı mı? Evet oldukça acılı olacaktır. Yüz ağdaları canı kolay yanan insanlara çok da uygun değil. Ama kadınların güzelleşmek için verdikleri uğraşları düşünün ve erkek olun. Sonuç sizi de mutlu edecektir.
3. Adım: Lazer Teknolojisi
Eğer burun ve kulak kıllarınız inatçıysa, artık daha profesyonel ve teknolojik yardım almanın vakti geldi demektir.
Danışmadan iş yapmamaya çalışın. Alışveriş yaparken alacağımız şeyleri nasıl sorguluyorsak, yüzümüz için daha da dikkatli olmalıyız. Sonuçta başka bir yüzümüz yok.
Lazer teknolojileri konusunda uzmanlaşmış kişiler ve dermatologlara güvenin ve ucuzculuğu seçmeyin. Ehil olmayan insanların elinde lazer çok tehlikeli bir hal alabilir.