dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Backlink Kalite Göstergeleri

Lima

Bayan Üye
Forum Üyesi
Katılım
17 Mart 2019
Mesajlar
4,102
Tepkime puanı
9
Cinsiyet
  1. Bayan
1- İlgililik

Backlink stratejinizde backlinklerin alakalı sitelerden sağlanıyor olması oldukça önemlidir. Ancak tüm backlinkler sitenizle %100 ilgili sitelerden sağlanamaz. Bu yüzden alaka düzeyi ilgili bir piramit oluşturabilirsiniz.
Siteniz ile alaka düzeyi %100 olan sitelerden sağlayacağınız backlinkler oldukça sınırlıdır. Bu yüzden bu backlinkler, oluşturulan piramitte en tepede yer alır. Ayrıca alaka düzeyi %100 olduğu için bu backlinkler temel hedeflerdir. Piramitte sırayla alaka düzeyi %100, %75, %50, %25 ve %0 şeklindedir. Piramitte aşağıya doğru inildikçe öncelikte azalır. Yani ilgi düzeyi %100’den %0’a doğru ilerledikçe backlinkin önceliği de azalır.

2- Otorite

Site ne kadar güçlüyse, sonuçlarda o kadar iyi olur. Google, PageRank’i artık güncellemediği için üçüncü taraf metriklere güvenmeniz gerekiyor. Bu üçüncü taraf araçların hiçbiri tam anlamıyla mükemmel değil ama bazıları en iyi sonuçları elde etmenizi sağlıyor.
Tüm seçenekleri kullanarak fırsatları analiz etmenizi öneririm. En iyi bağlantı analiz araçları arasında yer alan bazıları şunlardır:

Ahrefs
Majestic
Open Site Explorer3- Bağlantı Kalitesi

Bağlantı kalitesini analiz edebilmek için Moz, Ahrefs ya da Majestic araçları gibi birçok aracı kullanabilirsiniz. Ancak en iyi olan araç bile bir şekilde manipüle edilebilir. Hatta backlink aldığınız site ne kadar otoriter görünse bile derinlere baktığınız zaman bazı sorunların olduğunu görebilirsiniz.
Bağlantı kalitesini ölçümleyebilmek için site profilini incelemeniz gerekir. Bağlantı ve site profilini çıkartırken yine kalite göstergesi olarak sıraladığımız tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak değerlendirme yapın.
Güçlü içeriklere ve yönergelere sahip siteler, yalnızca kaliteli kaynaklarla bağlantı verir. Her olası web sitesini inceleyin ve şunları sorun:

Ne ile bağlantı kuruyorlar?
Bağlantılar alakalı mı?
Bağlantılar güvenilir siteler ile mi kurulmuş?
Giden bağlantılar doğal mı yoksa ücretli bağlantılar gibi mi görünüyor?4- Trafik

Backlinkler ile odaklanılan hedeflerden biri de siteye trafik çekmektir. Eğer doğru ve kaliteli backlinkler elde ederseniz hem yüksek trafik çekersiniz hem de sitenize sadık kullanıcılar elde etmiş olursunuz.
Backlink alacağınız sitenin trafiği bu yüzden önemlidir. Sitenize backlink ile daha fazla trafik sağlamak ve geri dönüş sağlayacak kısacası sadık kullanıcılar için bağlantı veren sitenin trafiğini analiz etmeniz gerekir. Bunun için de Ahrefs ve SEMRush araçlarını kullanabilirsiniz.

5- İçerik Kalitesi

Backlink stratejinizde sadece sizin içeriklerinizin belli bir kaliteli çerçevesinde oluşturulmuş olması yetmez. Aynı zamanda backlink alacağınız sitenin de içeriklerinin belli standartlara göre hazırlanmış olması gerekir. Bu yüzden backlink alırken kaliteli ve özgün içeriklere sahip sitelerden almak temel hedefiniz olmalıdır.

6- İndexleme

Hedef web sitesinin Google’da dizine eklenmesi gerekir. Site dizine eklenmemişse, backlinkler değersiz olacaktır. Sadece Google’da “site: example.com ” şeklinde arayın. Eğer sitenin indekslerinde sorun varsa hatta size bağlantı verilen sayfa indekslenmemişse bu siteden uzak durun.

alıntıdır
 

Benzer konular

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.