Tanıtım Yazıları Nasıl Yapılmalı ?

ferhatkortak

Harbi Üye
Misafir Editör
Takım
Beşiktaş
Öneri blogları ve normal blog siteleri kullanıcıların güvenlerini kazanmış sitelerdir. Bu sitelerden ücretli olarak tanıtım yazısı alarak bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu noktada seçim yaparken dikkat etmeniz bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlere dikkat etmeniz durumunda sahip olduğunuz tanıtım yazısı sizin avantajınıza olacaktır.

Eğer ücretli bir tanıtım yazısı alacaksanız burada bağlantınızın “Sponsored” etiketi içermene dikkat ediniz.
Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Tanıtım yazısı aldığınız site tanıtım yazısı satan bir çöplüğe dönüşmüş olmamalıdır. Aksi takdirde aldığınız bağlantının bir anlamı kalmaz.
  • Bağlantı verilecek tanıtım yazısının yüksek kaliteli özgün bir makale olması çok önemlidir. Yani sadece bağlantı almak için oluşturulmuş bir yazı olmamalıdır.
  • Çok sık alınmamalıdır belirli periyotlarla düzenli bir şekilde alınması çok daha sağlıklı ve yararlı olacaktır.
  • İçerik ve başlık dikkat çekici olmalıdır.
  • Forum sitelerinde yaptığımız gibi tanıtım yazısınıda hedef kitlemizin vakit geçirdiği yerlerden almanız gerekmektedir.
Yine aynı örnek üzerinden gitmek istiyorum. Kadınlara hitap ediyorsak onların vakit geçirdiği yerleri bulup gerekli aksiyonları bu yönde almalıyız. Yukarıya Yasemin isimli blog sitesinden bir örnek bıraktım. Burada Akakçe, tencere alışveriş listesine link çıkışı yaptırmış. İçerik kısmında ise yeni evleneceklere hitap ederek kullanıcısını yakalamayı başarmış.