Facebook Resim Ölçüleri

ferhatkortak

Harbi Üye
Misafir Editör
Katılım
29 Ocak 2022
Mesajlar
2,500
Tepkime puanı
14
Konum
izmir
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Beşiktaş
Facebook Profil Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook profil resminin çerçeve ölçüsü : 160×160 pixel


Facebook profilinizde kullanacağınız resmin ölçüsünün en az 180×180 piksel ölçülerinde olmasına dikkat etmelisiniz. En iyi sonucu almak için en az 256×256 piksel ölçülerinde bir resmi profil fotoğrafınız yapabilirsiniz. Profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz resmin 960×960 piksel ölçülerinden fazla olmamasına dikkat ediniz.
Telefonunuzdan çektiğiniz bir resmi profil fotoğrafı yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun nedeni ise; resmi Facebook üzerinden kırpmaya çalıştığınızda resminizde bozulmalar ve piksel kayıpları olacaktır. Bu sebepten ötürü önerimiz; profil resminizi Facebook’a göndermeden önce mutlaka Photoshop veya Paint ile yukarıdaki ölçüleri göz önüne alarak kendinizin küçültmesi. Doğru ölçüyü yakaladıktan sonra resmi Facebook’a profil fotoğrafı yapmak üzere yükleyebilirsiniz.
Facebook Kapak Fotoğrafı Ölçüsü
Facebook kapak resminin ölçüsü : 828×315 piksel


Facebook profil veya sayfanızda kullanacağınız kapak resminin ölçüsünün kesin bir biçimde 828×315 piksel ölçülerinde olduğundan emin olunuz. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayına kadar Facebook kapak fotoğrafı ölçüsü 851×315 piksel olarak belirlenmişti. Ancak Temmuz ayında gelen güncelleme ile bu ölçü kesin olarak 828×315 olarak belirlendi.
Kapak resminden daha iyi sonuç almak için, daha yüksek ölçülerde resim eklemeniz ise, Facebook tarafından kırpılacak ve dolayısı ile resimde bozulmalar yaşanacaktır. Bundan dolayı kapak fotoğrafınızın ölçüsünü tam olarak 828×315 olarak ayarlamalısınız.
Facebook Paylaşılan Fotoğraf Ölçüsü
Facabook paylaşılan resmin ölçüsü : 1200×900 piksel


Anılarımızı canlı tutmak veya Facebook sayfamızda takipçilerimize paylaşımda bulunmak için sürekli resim paylaşıyoruz. Bu resmi insanlar 399×150 piksellik bir çerçeve içerisinde görseler de, paylaşılan resmin ölçüsünün mutlaka 1200×900 piksel ölçülerinden olması gerekiyor.
Eğer daha düşük ölçülerde bir resmi paylaşırsak, resme tıklandığında resim 1200×900 ölçülerinde açılacağı için resimde piksel bozulmaları olacak bunun sonucu olarak da resim de istenmeyen bir görünüm elde edilecektir.
 

Benzer konular

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş