Alime İsminin Anlamı

Lima

Harbi Üye
Bayan Üye
Forum Üyesi
Katılım
17 Mart 2019
Mesajlar
7,430
Tepkime puanı
9
Cinsiyet
  1. Bayan
Türk Dil Kurumu’na Göre Alime İsminin Anlamı Ne Demek?

Önemli Not: İsminizin gerçek (asıl) anlamı yukarıda verilen TDK’nın kişi adları sözlüğündeki anlamıdır. Fazla bilgi göz çıkarmaz diyerek, diğer güvenilir sözlüklerde yer alan alternatif anlamları da aşağıda paylaşıyoruz.

Dini Açıdan Alime İsmi Caiz Midir ve Kuran’da Geçiyor Mu?

Kuranı Kerim’de Alime adı geçer. Kendi gözlerinizle görmek için Araf suresinin 160. ayetine ve Bakara suresinin 60. ayetine bakabilirsiniz.

Bununla birlikte, Alime adı kesinlikle caizdir. Çünkü Alime sözlükteki tanımında dinimize ve kültürümüze aykırı hiçbir şey bulunmamaktadır. Bundan dolayı da yeni doğan bebeklere Alime adını gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.

Alime İsminin Kabala Hesabına Göre Analizi


Alim ismi size bağımsız, dürüst ve pratik bir doğa veriyor.
Kendi başınıza çalışmayı veya ilgi alanlarını organize etme ve kararlarınızın yerine getirilme fırsatlarına sahip olduğunuz otorite pozisyonlarını işgal etme arzusundasınız.
Finansal olarak başarılı olmak ve yatırımlara ve hisse senetlerine ilgi duymak istiyorsunuz.
Doğanızda tutarlı ve istikrarlı olmanın, kararlı, yetenekli ve verimli olmanıza rağmen düşüncelerinizi ifade etmede her zaman dokunulmazsınız.
Sanat ve müzik anlayışınız, bu aktivitelerin uygun finansal fırsatlar haline nasıl getirileceğine odaklanır.
Zaman zaman, başkaları ile yanlış anlaşılmalar yaratıyorsunuz, çünkü diplomatik olmanız kolay değil.Sağlık analizi


Göz, kulaklar, sinüsler veya dişleri etkileyen kafadaki sağlık problemleri merkezi. Ayrıca, gerilim kadın generatif organları etkileyebilir.


Alime ismi ile uyumlu isimler hangileri?

Alime Hangi İsimlerle Uyumludur?
Aşağıda Alime ismi ile uyumlu isimler verilmiştir. Böylece ilk çocuğunuzun ismi Alime ise, ikincisine de onunla uyum içinde olan benzer bir isim koyabilirsiniz.
Benzer İsimler:
Alize
Azime
Anise
Alika
Aşire
İlk Üç Harfine Göre:
Alişan
Alisa
Alişah
Alicengiz
Alika
Son Üç Harfine Göre:
Sekime
Vezime
Besime
Zaime
Nadime
İlk ve Son Harfine Göre:
Algune
Arrafe
Amre
Asiye
Akcebe
 

Benzer konular

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter