Zayıflamak için ne yapılmalıdır?

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
Zayıflamak için ne yapılmalıdır?

Zayıflamaya karar verdim fakat ne yapmalıyım gibi bir soruyu kendinize soruyorsanız bu makalede sorunuza cevap bulabilirsiniz. Ama her zaman söylediğimiz gibi öncelikle kendinizi hazır hissetmeniz önemli. Eğer kendinizi bu kurallara hazır hissetmiyorsanız, ya da en azından olsun şu kurala uymasam da bunlara uyuyorum diyecekseniz bile hiç bulaşmayın. Aşağıda yazan maddelere harfiyen uymak zorundasınız. Zayıflamak için ne yapmak istiyorum diyorsanız cevabı aşağıda, lakin bunu uygulayabilir miyim.? Yoksa uygulayamaz mıyım ? Diye kendinize soru soracak olan da kendinizsiniz.

Su ve yeşil çay içmek

Vücudunuzdan toksinleri kolayca atabilmek ve tokluk hissini artırabilmek için su ve yeşil çay ile dost olmalısınız. Vücudunuzla barışmak ve ona hediyeler vermek istiyorsanız, günde 2-3 litre su ve öğün aralarındaki yeşil çay ona verebileceğiniz en güzel hediyedir. Kiloya göre su içmek istiyorsanız da vücudunuzda ki her 25 kg için 1 litre su içmeniz önerilmektedir. Bu su tüketim miktarınız böbreklerinizin ve metabolizmanızın çalışmasını hızlandıracaktır.

Gazlı içeceklerden uzak durmak

Kola, gazlı meyve suları gibi içeceklerden uzak durmalısınız, ancak gazlı içecek denildiğinde aklınıza sakın ola ki maden suyu gelmesin maden suyu vücudunuza faydalıdır. Gazlı içecekler yerine meyve suları ve çayı tercih edebilirsiniz.

Kahvaltı keyfini ihmal etmemek

Hiç kuşkusuz, İnsan için en önem taşıyan yemek öğünü kahvaltıdır. Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu asla unutmayın. Uyurken yavaşlayan vücut metabolizması kahvaltıya kadar öyle kalır. Kahvaltı günlük yaşamınızda zinde kalmanızı ve yağılarınızı yakmanıza yardımcı olacaktır.

Akşam yemeklerine dikkat etmek

Akşam yemeklerinin yediği saatlere dikkat etmelisiniz bunun nedeni vücut metabolizmasının o saatlerde yavaş çalıştığı, yenilen besinlerin kiloya dönüştürüleceğidir. Akşam yemeği, 19:00`dan sonra yenmemelidir.

Uyku düzenimize dikkat etmek

Uyku bir insanın dinlenmesi için en önemli uygulamadır. Gün içerisinde kaybedilen enerjileri ancak uyuyarak geri kazanabileceğinizi unutmamalı ve günde en az 8 saat uyumalısınız.

Egzersiz yapmak

Kilo vermenin vücuttaki yağların yakılması anlamına geldiğini asla unutmayın, oturduğunuz yerden kilo verdiğinizi hayal etmek yerine, ayağa kalkıp egzersiz yapmalısınız.