Twitter'daki Bitcoin Dolandırıcılığı Nasıl Gerçekleşti!

aDm

Harbi Üye
Forum Üyesi
Takım
KayseriSpor
[/URL]

Twitter'daki Bitcoin Dolandırıcılığının Nasıl Gerçekleştiği Açıklandı.

15 Temmuz gecesinde ünlü isimlerin Twitter hesapları çalındı, Hackerlar kullanıcılardan Bitcoin istedi. Twitter hesaplarından 1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek şeklinde paylaşımlar yapıldı.

[/URL]
[/URL]
[/URL]

Peki Bu dolandırıcılık Nasıl Gerçekleşti?

Twitter yetkilileri, bilgisayar korsanlarının iç sistemlere ve yönetim araçlarına sahip olan bazı çalışanları hedeflediğini ve bu sayede de sisteme sızdıklarını açıklayıp, olayın dolandırıcılık amaçlı olduğunu doğruladılar.

Dolandırıcılardan birisi bu süreçte ne yaptığını açıkladı.

Twitter'ın yönetim aracına erişmişler

Kirk kod adına sahip bir bilgisayar korsanının sadece Twitter çalışanlarının kullanabildikleri bir araca erişim sağladığını ve birkaç saat içerisinde de 100 bin dolardan fazla para kazandığını dile getirdi. Bilgisayar korsanının Twitter yönetim aracına eriştikten sonra yaptığı ilk şey, hesapların yeniden kurtarılamaması için e-posta hesaplarını sıfırlamak olmuş. Ele geçirdiği hesapların güvenliğini sağladıktan sonra sahte paylaşımlar yapmaya başlamış ve diğer Twitter kullanıcılarını, ağına düşürmeye çalışmış.

[/URL]

Twitter Yönetim Aracı

[/URL]

Kirk kod adlı bilgisayar korsanının yukarıda görmekte olduğunuz aracı kullandığını söylüyor. Ancak bilgisayar korsanının bu araca nasıl eriştiği şu an için belli değil.

Bir hesabın e-posta adresinin düzenlenmesini, hesapla ilgili diğer detaylara erişilmesini ve hatta bir hesabın askıya alınmasını bile sağlıyor.
Kirk, ilk olarak dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından bir tanesi olan Binance'ı hedefliyor.

[/URL]

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş