Türkiye'yi Kafkaslar'a bağlayacak Pirinkayalar Tüneli açılıyor

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
Haz 16, 2021
Mesajlar
4,733
Tepkime puanı
5
Takım
HataySpor
Türkiye'yi Kafkaslar'a bağlayacak Pirinkayalar Tüneli açılıyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu Doğu Karadeniz'e bağlayacak Pirinkayalar Tüneli'nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılacağı törenle bugün gerçekleştirilecek.

IAa1PkxQOU-dfh_cOCcFyA.jpg

Erzurum-Artvin karayolunda bulunan ve halk arasında ölüm yolu olarak adlandırılan, birçok kazanın yaşandığı Pirinkayalar Geçidi'nde yapılan 2 bin 246 metrelik tünel tamamlandı.
fgNn8d3IPkedotUnroaaEg.jpg

Vatandaşlar için yıllardır çile haline gelen geçide yapılan tünel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferansla katılacağı törenle açılacak.
C_8TGHH6dU6qZ-oAFv-oYg.jpg

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamaya göre tünel, zorlu kış şartlarında ulaşımın güvenli, hızlı ve kesintisiz olması amacıyla inşa edildi.
hiNBzCJTP0ejSVItQdENyg.jpg

Erzurum ile Artvin'i birbirine bağlayacak Pirinkayalar Tüneli ile turizm ve ticaret merkezlerine ulaşım açısından kolaylık sağlanacak. 2 bin 272 metre uzunluğunda, tek tüpten oluşan tünel projesinin toplam uzunluğu 1070 metrelik bağlantı yoluyla 3,34 kilometreye ulaşıyor.
LhNv6cuzU0qF122xf0q2cg.jpg

Proje ile Erzurum ve Artvin'e ait havalimanları Artvin Limanı ile bütünleştirilerek, ulusal ve uluslararası bağlantıların parçası olacak. Aynı zamanda iç ve dış turizm sirkülasyonunun sağlanmasıyla bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunulacak.
3qdxlgqvm06Qb8YSv-aL4g.jpg

Mevcut yolun 680 metre kısalacağı projeyle, yıllık toplam 17,6 milyon lira tasarruf edilecek ve karbon salımı 230 ton azalacak.
uPK7ASzVY0iCiM5HF6-Hbw.jpg

Pirinkayalar Tüneli'nin inşasında, yörenin sahip olduğu yüksek turizm potansiyeli ve tünel güzergahının 1. derecede doğal sit alanı içerisinde kalması nedeniyle yüksek hassasiyet gösterilirken, projede özel imalatlara yer verildi.
5kPUVHeLAUe_Q32r_iOrrw.jpg

xVhqxMAH1EOskqvR7n4OaQ.jpg

dNHMDp9g90OJJ5S1QZaKag.jpg

zQBglUThNEaewrJf3FkHjA.jpg

vVRj6v86UUa81RichaKjXA.jpg

bWzGBQc3LkCWX92bBZPlKw.jpg

TOX7NX64dEG-WUVDR-eRiw.jpg

FDw5k8dGjEy_ipDo98bjQg.jpg

lnWQ6R3Q1UaGdUvnc-I_WA.jpg

JuXgBcJz_kKURRhCNZJ9Ww.jpg

4j3dTQjjx0Cuu6-tNue3mA.jpg

arnM3CUNhU6ptC_mA8b8NQ.jpg
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.