dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Trafik kazasında felç kalan 8 yıl sonra hayata aşkla tutundu

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
16 Haziran 2021
Mesajlar
15,947
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Tarafsız
Trafik kazasında felç kalan 8 yıl sonra hayata aşkla tutundu

Antalya’da 8 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağımlı kalan motodrag yarışçısı Ufuk Kadir Bulut, aşık olup yeniden hayata tutundu. Birkaç kelime dışında konuşamayan Bulut, 5 ay içerisinde kendini ifade etmeye ve yürümeye başladı.

V8vUmJ2lXEGUiq6IyrIG6A.jpg

Antalya’nın Kemer ilçesinde 2013 yılında tünelde giderken ters yönden gelen otomobil ile çarpışan motodrag yarışçısı Ufuk Kadir Bulut, ağır yaralandı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Bulut, yoğun bakım ünitesinde yaklaşık 2 ay yaşam mücadelesi verdi.
PvQx769ArE2kGsCB1gyu7w.jpg

Yatağa mahkum ve bilinci kapalı olarak hastaneden çıkartılan Bulut için yüzde 99 engelli raporu verildi. Bulut, yaklaşık 2 yıl yatağa bağımlı yattıktan sonra rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeye başladı.
_e-62gJ17ECa_0LWekysxA.jpg

Kaza sonrası hayata küsen Bulut, iyileşmek için çaba göstermeyince ailesinin ve öğretmenlerinin çabaları yetersiz kaldı. Bu süreç, 5 ay önce bayram ziyaretinde Bulut aşık olana kadar devam etti. Bulut, bayram ziyaretinde evlerine misafirliğe gelen Betül Örken’e aşık oldu.
fLwKQmwl_Uq41DR5YV6pWA.jpg

Ailesine Betül ile evlenmek istediğini söyledi. 5 aydır birlikte olan çift düğün hazırlığı yaparken, Bulut yavaş yavaş konuşmaya ve kendisini ifade etmeye başladı. Koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalyeye veda eden Bulut, yürümeye başladı.
yLXWN45Rx0qoIetZX40Z7w.jpg

Evde sık sık dans provaları yapan çiftin tek hayali ise Bulut'un tamamen sağlığına kavuşması ve bir çocuk sahibi olmaları. Öte yandan, nişanlısı Betül ise her gün rehabilitasyon merkezine nişanlısı ile giderek ona moral oluyor. Eve giderken merdivenlerde nişanlısına eşlik eden Betül, Bulut'un ayakkabılarına kadar kendisi çıkartıyor. Betül, gün içerisinde de Bulut’a sık sık antrenman yaptırıyor.
9MouwWOzqk-9d8pYcHztXQ.jpg

Bayram'da Antalya'ya kardeşinin yanına gelen Betül Örken, “Bir arkadaşımıza ziyarete gideceğiz dediler. Kadir’le 1 senedir sosyal medya üzerinden takipleşiyorduk ama hiç konuşmamıştık. Kadirlere geldik. Orada tanıştık. Pek konuşamadık. Zaten Kadir’de sadece “peki, aynen, tamam” diyebiliyordu. Ertesi sabah uyandığımda ayak ucumda oturmuş, üzerimi örtüyordu. Orada çok değişik şeyler hissettim. 2 gün kalmaya gitmiştim, döneceğimin sabahında beni istedi. Bir deneyelim dedik” dedi.
WYxtWVTzokKFqek3L9XzEg.jpg

Evlenmek istediklerini belirten Örken, Konuşamıyordu ama gözleriyle anlatıyordu. Benim aradığım tek şey sevgiydi. O sevgiyi de buldum. Kadir’e sımsıkı sarıldım. Yakında evleneceğiz. Biran önce toparlayıp dans etmek istiyoruz. Konuşması gerekiyordu onun üzerine çalıştık. Şu an atasözlerini bile söylüyor. Yürümesini de çok ilerletti. Kadir’in artık bir amacı var. Bir bebeğimiz olmasını istiyoruz. Sevgimizle, çabamızla her gün ilerliyoruz” diye konuştu.
oI1EfNJChEecsBQNUW4shA.jpg

Ufuk Kadir’in annesi Sevgi Bulut, “2013 yılında bir kaza geçirdi. Ölüm kalım mücadelesi verdik. 2 yıl kadar bilinçsiz yattı. Ondan sonra rehabilitasyon merkezine başladık. Büyük değişmeler oldu ama hayatımıza gelinim girdi 5 ay önce. Oğlumda daha büyük farklar oldu. Baston kullanıyordu, bastonu attık. Konuşmaya başladı. Kendini daha iyi ifade ediyor. Çok mutluyuz. Sevgi ve şefkatle her şeyi aşabiliyorsunuz” şeklinde konuştu.
Dx1BsKNUTUO7fCiKiSQeZQ.jpg

Ufuk Kadir’in gittiği Özel Eğitim Merkezi’nin kurucularından Öğretmen Algın Cemiloğlu, “Kazadan 5 yıl sonra kurumumuza müracaat etti. İyileşmek için herhangi bir çaba göstermiyordu. Ne konuşmak umurundaydı ne de yürümek. Ta ki 5 ay önceye kadar. 5 ay önce Ufuk aşık oldu. Mücadele etmeye başladı. Daha önce kurmadığı cümleleri kuruyor. Anne baba diyordu sadece şu anda “bir araba gönderin de hanımı aldırın” şeklinde cümlelere başladı. Sevginin önünde hiçbir şeyin duramayacağını anladık” ifadelerini kullandı.
B6OVN-ZsvEyU8b52fSQOeg.jpg

-wsCIyXZZ0q4TR2q7vloDg.jpg

72AZpIoaKUKqys2DjS0ceA.jpg

Uwdi5G7MbEe-7lwjcRan3Q.jpg

0nUsm2Xw8k-XaXYNbHdpWQ.jpg

x44_PNAgn0ysnAZXts8T4w.jpg

LUYxKmdjqkejjSCZ86WnjA.jpg

XHrVnBWTyEiNvN3wLvhXog.jpg

SBCddyaMC0GyFWa550N8Kw.jpg

xsBuRtO4P0KfHFxua3lb6w.jpg

Ue1UAtt2xUeow0UpDr8yAQ.jpg

8gTmLSbmEUaPE3enmAHLBA.jpg

fx0sAcoQHk6oWeAyHDbumw.jpg
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.