OnurTasci

Harbi Üye
Forum Üyesi
Herkese selam dostlar, bir süredir bir sevgilim var ve sevgilime içimi dökmek istiyorum dökemiyorum.
Mesajım biraz garip gelebilir ama ben içine kapanık biriyim, evet herşey normal seyrinde gidiyor ama ona daha yakın olmak istiyorum işte bu benim demek istiyorum ama yapamıyorum.
Onun yanında çekingen tavırlarım beni rahatsız ediyr.
Yanına gitmeden önce her şeyi hazırlıyorum, bunu bunu konuşacağım diyorum ama onu görünce elim ayağıma dolaşıyor ve kendimi tanıyamaz oluyorum.

Sizce ne yapmalıyım ? Kız arkadaşıma, sevdiğime içimi nasıl dökebilirim ?

Mesela şuan burada yazıyorum bu yazdıklarımı belki de biriniz karşımda olsanız konuşamam ,anlatamam derdimi.
Ama buradan yazarak kendimi daha rahat ifade ediyorum.

Benzer konular

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Merhabalar Onur kardeşim.
Aslında bazen şaşırıyorum, çünkü senin gibi insanları bulmak cidden zor bu devirde.
Mütevazi, çekingen olmak bana göre güzel birşey, lakin sanırım seninki biraz fazla.

Bu içine kapanıklığı ve çekingenliği içinden atmak için daha çok kendine zaman ayırmalısın. Kitap okumalısın, çevre edinmelisin, aile ortamında biraz daha fazla zaman geçirip, onlarla birlikte sohbetlere katılıp, hatta düğünlere gitmelisin.

Şimdi sana soracaklarımla bir şeylere varabiliriz.

• Kitap okumuyorsun ?
  • Aile ile pek zaman geçirmiyorsun ?
  • Düğünlerle, toplantılarla pek işin yok ?
  • Pek arkadaş çevren yok ?
  • Boş zamanlarını genelde odanda, bilgisayarda geçiriyorsun ?
  • Etkinliklerle pek işin yok ? ( Cinema, Futbol, Basketbol, Yüzme vs. )
  • Hatta biraz daha abartalım, herhanggi birine gidip adres sormaya bile çekiniyorsun ?
Şimdi bu saydıklarımdan hangilerini yapıyorsun, hangilerini yapmıyorsun. Açıklarsan, herşeyi biraz daha netleştirebiliriz. Böylelikle sevdiğin kıza neden açılamadığını, neden bir şeyleri anlatırken kendinden korktuğunu anlamış olabiliriz.

OnurTasci

Harbi Üye
Forum Üyesi
Abi ne diyeceğimi bilemiyorum sen yukarıdaki özellikleri sayarken sanki beni anlattın. Evet abi anlattıklarının hepsi doğru ne bir eksik nede yanlış. :(

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Evet tam da tahmin ettiğim gibi kardeşim.
Emin ol, sen yalnız değilsin. Lakin bu durumdan bir an önce kurtulmalısın.

Sürekli oyun oynamayı bırak, kendi gelişimin için kitaplar oku. ( Kişisel gelişim )
Bununla birlikte biraz arkadaş çevresi edin ve üç, beş lafla onlarla.
Ayrıca ailen ile ciddi anlamda zaman geçir. Onlar akraba ziyaretine gidiyorsa sende git.
Ailen ile birlikte etkinlikler yap. Mesela film, dizi felan izle.
Gün içerisinde tanımadığın bir kaç kişiye öylesine adres sor. ( Bunlar senin kendini açman için gerekli hareketler )

Korkma, insanlarla konuş, onlarla bir şeyler paylaşmaya çalış.

Zamanla bunları aşacaksın. Ama fazla uçma hee. :)

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Evet tam da tahmin ettiğim gibi kardeşim.
Emin ol, sen yalnız değilsin. Lakin bu durumdan bir an önce kurtulmalısın.

Sürekli oyun oynamayı bırak, kendi gelişimin için kitaplar oku. ( Kişisel gelişim )
Bununla birlikte biraz arkadaş çevresi edin ve üç, beş lafla onlarla.
Ayrıca ailen ile ciddi anlamda zaman geçir. Onlar akraba ziyaretine gidiyorsa sende git.
Ailen ile birlikte etkinlikler yap. Mesela film, dizi felan izle.
Gün içerisinde tanımadığın bir kaç kişiye öylesine adres sor. ( Bunlar senin kendini açman için gerekli hareketler )

Korkma, insanlarla konuş, onlarla bir şeyler paylaşmaya çalış.

Zamanla bunları aşacaksın. Ama fazla uçma hee. :)

OnurTasci

Harbi Üye
Forum Üyesi
Çok teşekkür ediyorum, dediklerinizi harfiyen yapmaya çalışacağım, benim için her ne kadar zor görünse de elimden gelenin fazlasını yapacağım.

HarbiMekân

Kurucu Admin
Harbi Üye
Hadi bakalım, en kısa zamanda güzel cevaplarını bekliyorum.

Ceycey

Forum Üyesi
Takım
Beşiktaş
Bir zamanlar bende çok çekiniyordum herkesten ama artık büyüdük ve insanlarla içiçe girerek onlardan çekinmemem gerektiğini öğrendim.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter