Senin sevinçlerini de, hüzünlerini de biriktiriyorum ben

Faruk

Harbi Üye
Forum Üyesi
?Senin sevinçlerini de, hüzünlerini de biriktiriyorum ben?

Dünyanın herhangi bir yerinde kalbinizin ritmine uygun atan bir kalbin varlığından şüphe duymamak gerekir. Göğsünüzde anlamsız bir daralma, sıkışma ve boşluk hissettiğinizde bilin ki kalbinize mukabil olan o kalp, bir yerlerde bir sıkıntı çekiyordur. Kalbinizin bütün o yorgunluğu, darlığı, sıkışması bundandır. İnsanın hayatta en çok istediği şey bu olsa gerek. Sizi siz kadar iyi anlayan, anlamasa da kalbinizin yükünü, darlığını hisseden bir kalbin varlığından haberdar olmak ne büyük bir lütuftur insana.

Bir kalbin size karşı bir sevgisini hissettiğinizde aklınızda bin bir türlü soru dönmeye başlar. ''Neden beni seviyor?'' ''niye ben?'' diye sorgulamaya başlarsınız. Halbuki şair aşkın varlığının nedensiz olduğunu ne güzel vurguluyor şu şiirinde;

''Avareyim, asudeyim, yorgunum.
Bilmiyorum neden sana vurgunum''

Bilmeden vurgun olmak, nedensiz bir aşk ile bağlanmak. Galiba aşkların en güzeli de bu olsa gerek. Aşık olmak için bilmemek lazım. Nedensiz bağlanmak... Kalbinize mukabil bir kalbin nedensiz ve niçinsiz bir sevgi ile kuşatılması gerek belki de.
İbrahim Tenekeci, ''kalbe inanmak, Allah'a inanmaktır'' diyor.
Burdan anlıyoruz ki kalbimize daha önce hiç tanımadığımız, bilmediğimiz birinin sevgisini, onun çektiği sıkıntıları, acıları, dertleri, meşakkatleri kalbimize koyanın, kalplerin sahibi olan Allah'tır.

Çok sevdiğim bir yazar olan Gökhan Özcan'ın ''Kalp Kaderdir'' başlıklı bir yazısı var.
Ondan kısa bir bölümü paylaşıp yazıyı bitirelim.

''Kalp kaderdir!
Senin dışındaki hiçbir canlının aklına yatmasa da. Seni ıslatan yağmur başka kimseyi ıslatmasa da. Dünyanın ırmakları başka mecralara aksa da. Rakamlar rakamlara körleşse, denklemler denklemlere çarpsa da. Hesaplar kitaplara ters düşse, yalanlar gerçeklerden kaçsa da. Az bilenler söylenen her parlak yalana kansa da. Çok bilenler her şeyi bildiğinden ibaret sansa da. Kalp kaderdir. Bunu anla, her köşesine dağıt ruhunun. Bunu büyüt, nadide bir çiçeği dünyaya bağışlar gibi. Bunu uyut, bir bebeği usulca uyutur gibi. Bunu sev, yaprağın sonbaharı sevdiği gibi. Bunu fısılda, bunu söyle, bunu haykır, bildiğin bir sırrı açıklar gibi..

Kalp kaderdir.
Kalp kaderdir.''

Kalbinize mukabil bir kalp bulmanız dileğiyle.