Pet şişelerden Puf Koltuk Yapımı

Hayrunisa

Forum Üyesi
selamun Aleyküm arkadaşlarrrr
smiley2.gif
dün nette tesaduf gezerken pet şişelerden puf koltuk yapaımını gordum , bızım ewde de bırıkmıs wardı ayıptır soylemesı
smiley2.gif
su kesıntısıne karsın doldurup depoya kaldırıcaktım ama bunu gordukten sonra wazgectııımmm
smiley2.gif
kesınlıkle yapmayı dusunuyorum once nettekı resımlerı paylasıyım daha sonra yaptıgım zaman kendı resımlerımıde paylasırım ınsallah
smiley2.gif
ozaman ılk olarak resıme gecelım resım tum ama ben ayrıntılı bı sekılde anlatıcam merak etmeyın
smiley2.gif

resmi ayrıntılı inceleyelim ozaman :
şimdi 1. Aşama : pet şişeleri sanırım resimdekiler 1,5 litrelik .. Birbirine yapıştırılmış ister bant ister uhuyla .. Uhuyla yapışırmı bilemmedim ama sımdı .. Neyse .. Yapıstırdık mı sıselerı bırbırıne ..
Ozaman 2. Aşamaya geçiyoruz..
2.Aşama : resimdeki gibi hem alttan hem üstten sıselerın ustunu we altını kapatacak sekılde karton kesıyoruz we yapıstırıyoruz .. Bu asama gayet basit görüldüğü gibi ..
3.Aşama : resimde gordugunuz gıbı elyaf warmıs ben daha once hıc oyle gormedım arastırmak lazım .. O resımdekı gıbı kartonun ustunu yanlarını kapatıyoruz resımde 2 kat elyaf sarılmıs daha pofıdık durması ıcın yumusak olması ıcın guzel fıkır ..
4.Aşama : resımde gordugumuz gıbı heryerı elyafla kaplandıı..
5.aşama ise kumaşla kaplamak .. Bunda secım sızın
smiley2.gif
ıster orguden ıster artık kumastan kaplayabılırsınızzz
smiley2.gif

bence cok basıt denemeye deger yanı
smiley2.gif
buda dıger rsım kare yapılısıylada gosterılmıs ..

Fatii

Harbi Üye
Forum Üyesi
Güzel bilgiler için teşekkürler

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş