dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

MTV borçları silinecek mi? MTV borç yapılandırma paketi kapsamında mı? (2023 e-Devlet vergi borcu sorgulama ekranı)

aDm

Harbi Üye
Forum Üyesi
Katılım
29 Mart 2020
Mesajlar
6,457
Tepkime puanı
0
Takım
KayseriSpor
MTV borçları silinecek mi? MTV borç yapılandırma paketi kapsamında mı? (2023 e-Devlet vergi borcu sorgulama ekranı)

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borçlarının silinip silinmeyeceği, borç yapılandırma paketinin duyurulmasıyla birlikte merak ediliyor. Borç yapılandırma ayrıntıları, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati'nin açıklamaları sonrasında belli oldu. Bakan Nebati açıklamasında, borç yapılandırmalarda 36 ay olan üst sınırın 48 aya yükseltileceğini ve vergi ve prim borçları başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşa ödenmemiş borçların silineceğini belirtti. Peki, MTV borçları silinecek mi?

OWfvAlauuUC1RXwEQkYZmQ.jpg

'MTV borçları silinecek mi?' sorusunun yanıtı, Bakan Nebati'nin borç yapılandırma paketiyle ilgili yaptığı açıklamaların ardından gündeme geldi. Nebati, tutarı 2 bin lirayı aşmayan borçların silineceğini ve vergi dairelerinin bu borçlar nedeniyle takip yapmayacağını belirtti. Peki, MTV borçları silinecek mi?
I_tenhl3PU6L2gsCrnWZrw.jpg

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı yapılandırma paketine ilişkin ayrıntıları açıklayan Bakan Nebati şunları söyledi;"Teklifle vergi ve prim borçları başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşa ödenmemiş borcun cezaları kaldırılacak. Tutarı 2 bin lirayı aşmayan borçlar silinecek. Vergi daireleri bu borçlar nedeniyle takip de yapmayacak. Bu yapılandırma kanununda vergi dairelerinde ödenmesi gereken hangi tür borç olursa yapılandırılacak. Bir tane istisnamız var o da 2022 yılı içinde ödenmesi gereken geçici vergiler. Davalı olan vergi ve prim dosyalarındaki ihtilaflar sonlandırılarak ödeme imkanı getiriyoruz."Öte yandan diğer yapılandırmalarda kapsama alınmayan idari para cezaları da bu kez kapsamda olacak.
941qQ0Kq4UexykYCPafknA.jpg

Bakan Nebati'nin açıklamalarının ardından araç sahipleri 2023 yılından önceki yıllarda, 2 bin liranın altındaki MTV borçlarının silinip silinmeyeceğini merak etmeye başladı.Açıklamanın ardından Motorlu Taşıtlar Vergisi cezalarının da pakete dahil edileceği düşünülüyor.
Jx82_C0c30C8HqzGjExUlA.jpg

Vergi borcu olan veya olduğunu düşünen birçok kişi, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın e-Devlet ekranı üzerinden borç sorgulaması yapabiliyor.VERGİ BORCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.