Mansur Yavaş'ın 'en çılgın proje'si

RıfatOzkaN

Forum Üyesi
Katılım
Nis 4, 2019
Mesajlar
568
Tepkime puanı
1
Mansur Yavaş'ın 'en çılgın proje'si

Gazetemiz yazarı Mustafa Balbay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la yaptığı sohbeti bugünkü köşesine taşıdı.
kapak_091352.jpg

Gazetemiz yazarı Mustafa Balbay, bugünkü köşesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la yaptığı sohbeti yayımladı.

Yazısında, Yavaş yönetiminin beş bin üniversite öğrencisinin barınma sorununu çözdüğü bilgisini vererek başlayan Balbay; Yavaş'ın konuyla ilgili olarak, "Hepimizin yaşadığımız kente, bugünkü ve gelecek kuşaklara borcu var. Bu ülkenin başkentinde yatacak oda bulamayan öğrenci olamaz" yorumunu yaptığını aktardı.

"ZAMANLA SAMİMİYETİMİZ ORTAYA ÇIKTI"


Başkan Yavaş, yazarımız Balbay ile yaptığı sohbette; Belediye Meclisi'nde kendisine yönelik her eleştiriyi ciddiye aldığını belirterek; "Bir olumsuzluk dile getirdiklerinde, Gel, birlikte inceleyelim dedim. Zamanla samimiyetimiz ortaya çıktı. Şimdi en azından aleyhime tweetlerin azaldığını görüyorum" diye konuştu.

Mustafa Balbay'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Yavaş, başlangıçta söz verdiği gibi herkese, toplumun tüm kesimlerine eşit davrandığını özellikle vurguluyor. Bu şehrin insanı, ödediği vergilerden oluşan bütçenin nereye gittiğini bilecek. Bir bölgenin aldığı hizmeti öteki de alacak diyor.

Moda deyimle en çılgın proje konusunda ezber bozucu bir değerlendirme yaptı:

Benim en büyük projem huzur. İnanın huzur olunca her şey oluyor. Açıkça söylemek gerekirse bunun başlangıcı Gökçekten sonra getirilen Mustafa Tuna dönemidir. Tuna, Gökçek döneminin yanlışlarında ısrar etmedi. Eğriye eğri, doğruya doğru dedi. Benim rehberim de doğru! Doğru olan neyse o. İnsanımız artık yoruldu...

Yavaşın masasında kentin altyapısına ilişkin projelerin yanı sıra pek çok kültür-sanat adımları da var. Bazılarından söz etti. Ankara bir kültür-sanat şehri olacak dedi, devam etti:

İnsanlara, sanatı seven bir belediye başkanınız var, diyorum. Başka bir şey söylememe gerek kalmıyor!


***

Yavaş, yurttaşta şu algının da kırılmaya başladığını söylüyor:

Yerelde oy veririm, genelde vermem!

Bunun kırılmasının sonuçları genel seçimde belli olacak.

Bir hedefi de 100. yıl. Bunun en iyi başkentte kutlanması gerektiğini düşüyor. İktidarın Ankarayı erozyona uğratma girişimlerine karşı duyarlı. En son Merkez Bankasının İstanbula taşınmasına karşı yargı yolu aramış.

Yaptıklarını anlatmak için medyada yer almaktan yana değil. Tek nedeni, konunun dönüp dolaşıp Cumhurbaşkanlığı adayı kim olacak sorusuna gelmesi.

Ben işime bakıyorum diyor!


CUMHURİYET
 

MisGibi

Forum Üyesi
Katılım
Eyl 25, 2021
Mesajlar
1,996
Tepkime puanı
17
Takım
Galatasaray
En üzüldüğüm kısım gerçekten kalacak yer bulamayan öğrenciler. Bulamayıp dönenler... Kazanıyorsun ama okuyamıyorsun
 
Sitemiz bir " paylaşım " sitesidir. Bu yüzden sitemize kayıt olan herkes kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. Harbimekan.COM hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Illegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda iletişim sayfası üzerinden ulaşıldığı taktirde mesaj, konu ya da resim en fazla 3 gün içerisinde silinecektir.