Mandalar eksi 20 derecede kaplıca keyfi yaptı

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
Haz 16, 2021
Mesajlar
4,734
Tepkime puanı
5
Takım
HataySpor
Mandalar eksi 20 derecede kaplıca keyfi yaptı

Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Budaklı Köyü'ndeki mandalar, hava sıcaklığının yaklaşık eksi 20 dereceye düştüğü kış günlerinde kaplıca suyuna giriyor. Kaplıcalar mandaların süt veriminde artış sağlarken, aynı zamanda stres atıp keyif sürmelerine de yardımcı oluyor.

OssJwd3HVECxu2nJy0XmJg.jpg

Bitlis'te hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü Budaklı Köyü'nde kış şartlarının ağır geçmesinden dolayı kaldıkları ahırlarda kirlenen mandalar, süt veriminde artış sağladığı düşüncesiyle belli aralıklarla kaplıca suyunda yıkanıyor.
VZcNBv2gjkOJAo03L9Cr2g.jpg

Mandalar, Nemrut Dağı’nın hemen eteklerindeki kaplıcada 40 dereceyi bulan sıcak suda saatlerce kalıyor, temizleniyor ve tekrar köye getiriliyor.
9NrjIV-MLUGyo0tuy8ibZw.jpg

Etrafı karla kaplı kaplıcaya getirilen mandalar, suya alıştıkları için kaplıcayı görür görmez adeta koşarak suya giriyorlar.
WJ7O2-ZM1Ue8272gJDwcJQ.jpg

Mandalarla kaplıcaya giren gençler de hem mandaları yıkıyor hem de onlarla beraber eğleniyor.
qWe6Y_qYxEW7BpljFUaWwA.jpg

Nemrut Dağı eteklerindeki doğal Budaklı Kaplıcası, özellikle kış aylarında mandalarıyla sıcak suya giren gençlerin eğlence mekanı oluyor.
wNd68EE7BUmL52j09N9lMg.jpg

Kış aylarlında haftanın en az iki günü düzenli olarak mandalarını sıcak suya getiren Muhammed Tören, kaplıcanın hayvanlarına iyi geldiğini söyleyerek, kış boyunca ahırda kalan hayvanların kaplıcaya girerek hem temizlenip hem de stres attıklarını belirtti.
wWcElD8dc0O_NCfogCOHuQ.jpg

V803JDJE3UOCpuOyYuu5rw.jpg

_QQCG4SDmUGK_aTY-i-Y6w.jpg

LwrBNiYoGUGogMTNaDzJyg.jpg
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.