dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Kocaeli'de trafikten men edilen yüzlerce araç yediemin otoparkında çürümeye terk edildi

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
16 Haziran 2021
Mesajlar
13,921
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Tarafsız
Kocaeli'de trafikten men edilen yüzlerce araç yediemin otoparkında çürümeye terk edildi

Kocaeli'de trafikten men edilen, herhangi bir ceza nedeniyle otoparka çekilen araçlar, yıllardır çürümeye yüz tutmuş halde bekliyor. Değeri milyonları bulan araçlar, sürücüleri peşlerine düşmediği için yediemin otoparkında kaderlerine terk edildi. Sadece kendi otoparkında yaklaşık bin beş yüz araç olduğunu belirten işletmeci Murathan Bostan, “Burada bulunan araçların toplam otopark ücreti hesaplandığında ise 5-6 milyon lirayı buluyor” dedi.

CPzJx7M93UaZhvsZVKmNIA.jpg

Kocaeli’de değeri milyonları bulan yüzlerce araç yediemin otoparkında çürümeye terk edildi.
YDBkhRaEKUCl5U7_9okW3w.jpg

Otoparkı kurduğundan bu yana trafikten men edilerek otoparka bağlanan araç sayısının fazla olduğunun altını çizen yediemin otopark işletmecisi Murathan Bostan, sahiplerinin araçların peşine düşmediğini söyledi.
Yf86O8-Lp0acqolgeM8EBw.jpg

Otoparkında yaklaşık bin beş yüz araç bulunduğunu belirten Bostan, "Araçlar emniyet tarafından çekilip buraya geliyor. Hacizli yakalamalı, trafik sigortası yaptırılmamış, sürücüsünün ehliyeti olmayan araçlar oluyor genellikle. Burada yaklaşık değeri 1 milyon TL olan araç var, 100 bin liralık araç da var, 50 bin liralık araç da var” diye konuştu.
JHEhfWz2hkS3gPTkukngFw.jpg

Bostan, araçların hiçbir şekilde ekonomiye kazandırılamadığının altını çizerek, “Burada bulunan araçların her birinin ortalama değeri 80-100 bin TL olduğunu düşündüğümüzde, bin aracın toplam değeri 80-100 milyon. Fakat biz bu araçları hiçbir şekilde ekonomiye kazandıramıyoruz. Bu araçların satışını yapan birimler icra daireleri ve Milli Emlak. Kocaeli bölgesinde hiçbir şekilde sistem yürümüyor" dedi.
iFc99dCG1068bONd5dmFhw.jpg

Bostan, otoparkta bulunan araçların toplam otopark ücreti hesaplandığında ise 5-6 milyon lirayı bulduğunu söyledi.
3TwJ2TGCXkimC7ZAarVLsg.jpg

Bostan, hacizli yakalamalı arabalar dışında trafik sigortasından dolayı men edilip bağlanan araç sayısının oldukça fazla olduğunu vurguladı. Bostan sözlerine şu şekilde devam etti: “Vatandaş 2 bin TL civarından olan trafik sigortasını yaptırmıyor. Uygulamada araç trafikten men edilip otoparkımıza çekiliyor. Bu araçlar 2-3 yıla kadar burada kalıyor. Araç sahibi trafik sigortasını yaptırıp geldiğinde önüne otopark ücreti ve vergi ücreti de çıkıyor. Trafik sigortası dönem dönem daha yüksek çıkabiliyor. "
Uad7kCHSWkeTO4f1JwVLEA.jpg

Bu konuda araç sahiplerinin daha duyarlı olmasını dilediklerini söyleyen Bostan, "Buraya bağlanan aracın değeri oldukça düşüyor. Çünkü bu araçlar 3 yıl boyunca üstü açık bir ortamda kalıyor. Aracın bağlandığı zamandaki değeri 50 bin liraysa 3 yıl sonraki değeri yarı yarıya düşüyor” dedi.
7nuo0nTjTEKHJvZ1c9iBeg.jpg

EPUzXQST2kOTdBvuF2BAuQ.jpg
 

Benzer konular

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.