Kızılırmak Deltası eğrelti otuyla kaplandı

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
Haz 16, 2021
Mesajlar
4,734
Tepkime puanı
5
Takım
HataySpor
Kızılırmak Deltası eğrelti otuyla kaplandı

UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, eğrelti otu olan azolla filiculoides ile kaplanarak kızıla büründü. Su yüzeyini tamamen kaplayan eğrelti otu, eşsiz görüntüler oluşturdu.

ElsPD5XTWkawF14xTFp_9w.jpg

Samsun'un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, suyu temizlemesi, biyokütle enerjisi olarak kullanımı gibi birçok fonksiyonları olduğu bilinen ve yeşil altın madeni olarak adlandırılan bir tür eğrelti otuyla kaplandı.
4PlnYiDXWkCjPpgE8PtJAA.jpg

"Azolla filiculoides" ismi verilen eğrelti otunun suyun yüzeyini kızıla kaplamasıyla dikkat çekici görüntüler ortaya çıktı.
IxT83m2H0UGihtNEdERUTw.jpg

Çevrede bulunan vatandaşlar bu anları telefonlarına kaydederken, kimi vatandaşlar güzel görüntüler oluşturduğunu ve böyle bir manzara ile ilk defa karşılaştıklarını söyledi.
rkKga5n7BkeC_l_8UttFMQ.jpg

mTVj_qVpfEazAQZuAiwLtg.jpg

wmghq0YiHECd3PmjsXUw1A.jpg

qsdfWsykXEaXxT3RdJ32Zw.jpg

NwvGCals00q-b-dhCnqVNQ.jpg

mS7fkl_qZkaZOXCkJXFUjg.jpg

db8w2OxyPkCa3TDHnNJsHQ.jpg
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.