Honor Cep Telefonlarını Sıfırlama

ferhatkortak

Harbi Üye
Misafir Editör
Takım
Beşiktaş
Huawei çatısı altında çıkan markalardan birisi olan Honor, ülkemizde birçok kişinin kullandığı telefon markalarından birisi. Bu yazımızda Honor cep telefonları nasıl sıfırlanır yani fabrika ayarlarına döndürülür resimli olarak anlatacağız.

Dikkat: Honor cep telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz içerisindeki tüm fotoğraflarınızı, belgelerinizi, rehberinizi, Whatsapp verileriniz ve Google hesaplarınızı temizleyecektir. İşlem öncesinde bu verilerinizi yedeklemeniz önemlidir aksi hale sıfırlama işlemi geri alınamaz.
Özellikle telefon sıfırlandıktan sonra Google Hesap bilgileri sorduğundan gmail.com adresinizi ve şifrenizi bir köşeye not etmeniz oldukça önemli.
1. Adım:

Öncelikle Honor akıllı telefonumuzdan Ayarlar bölümüne girelim.
2. Adım:

Ayarlar’ın içerisinden Sistem sekmesine tıklayalım.

Sistemin içerisinde yer alan Sıfırlama seçeneğine dokunalım.
4. Adım:

Sıfırlama menüsü içerisinde ağ ayarlarını sıfırla, tüm ayarları sıfırla ve Telefon sıfırlama var bizim Telefon sıfırlama seçeneğine tıklamamız gerekli.
Eğer internetle ilgili telefonun sorunları varsa Ağ sıfırlamayı kullanabilir, verilerim dursun sadece ayarlar silinsin derseniz Ayarları sıfrla seçeneğine dokunabilirsiniz. (Bu seçenekte Google hesaplarınızda silinebilir)
5. Adım:

Son olarak Telefon sıfırlamanın altında size nelerin silineceği gösterilecektir. En altta yer alan TELEFONU SIFIRLA seçeneğine basarak sıfırlama işlemini başlatmış olacaksınız.
Anlatılan bu yöntemle Honor 9X, 8C, 8S, 9 Lite, 8X modelleri dahil bir çok telefonunu fabrika ayarlarına sıfırlayabilir / resetlenmesini (hard reset) işlemi sağlayabilirsiniz.