dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Engelli kediler için villa

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
16 Haziran 2021
Mesajlar
15,610
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Tarafsız
Engelli kediler için villa

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde belediye tarafından 80 engelli kedi için iki villa kuruldu. Soba ile ısıtılan villalarda yaşayan kediler düzenli sağlık kontrolünden geçiyor.

4gwXP7Z6-0OLIWKC3tFIGQ.jpg

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde belediye tarafından kurulan iki villada toplam 80 engelli kedi yaşıyor.
hj8QXdDUuUy0BHNUlvyTtg.jpg

114 dönümlük arazi üzerine kurulan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde sahipsiz 285 kedi kalıyor.
dvoLNmKgj0eVYftljMKqgA.jpg

Bu kedilerden engelli ve yaşlı olan 80’i ise özel olarak inşa edilen sobalı villalarda kalıyor.
UBUec3LUpUW8GAgVEvrE_Q.jpg

Kedilerin engelleri düşünülerek, yaşamlarını daha rahat geçirmeleri için yapılan villalarda kediler uyum içinde yaşıyor.
A1EgA0o0KEOYRDoILXfIaA.jpg

Sahipleri tarafından bırakılan, trafik kazası geçirmiş ya da doğal yaşam merkezinde doğup kedi villalarında yaşayan kedilerin rehabilitasyonu ve tedavileri de merkezde görevli 3 veteriner hekim ve 5 veteriner sağlık teknikeri tarafından her gün periyodik olarak yapılıyor.
mGA1MKZk6kWzGb7SoG_-Fw.jpg

Villaların Osmanlı mimarisine uygun inşa edildiğini belirten Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dilek Yosun, “Villalarımızda toplamda 80 engelli sokak kedimiz var. Engelli kedilerimizin özellikle kış aylarında, hava şartlarından etkilenmemesi için soba yakıyoruz. Sobaların etrafında minderlere oturuyorlar. Villalarımızın içi de onların doğal yaşam şartlarına uygun düzenlendi. Her türlü konforu sağlamaya çalışıyoruz” dedi.
VupvUko-dUKYXAR1At4wPg.jpg

2021 yılı içerisinde toplamda 260 sokak hayvanını sahiplendirdiklerini söyleyen Yosun, engelli hayvanların da sahiplenilmesi çağrısında bulundu.
C1ynNJbgV02C8JtT1SRqdw.jpg

Hayvanseverlerin, engelli hayvanların bakımları konusunda endişelenmemeleri gerektiğine dikkat çeken Yosun, “Engelli hayvanlar biraz daha sevgi ve ilgiye muhtaç. Bakımları konusunda da her türlü teknik desteğe açığız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bugün bizim için çok önemli. Engel sadece insanlarımızda değil, sokak hayvanlarımızda da var. Tedavi ve bakımlarını üstlendiğimiz sokak hayvanlarımızın sahiplendirilmesi, sıcak yuvalarına kavuşmaları bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızı ziyarete bekliyoruz” diye konuştu.
ZyPkRcIZuUC5n1_IVcnfzQ.jpg

vOf4WOqEIUycxpUW8Cba8A.jpg

MZTMqb6cukqEWsuvEjIf4A.jpg

keo4rroX2kux4b8OISjipA.jpg

FSJE_Xo1P0unkLMGAxgbPw.jpg

T0fH5q5HxEa_-uQYRQ2YrA.jpg

oik8iZ0oP02BAno-e4h1Zg.jpg

QBJm8wqKhEi60dm8Cc2P_w.jpg

hTf0Jf4ua06RxGBR7vQX9A.jpg

R6U4LzCKKEO1FoICIoHOAw.jpg

8rgu9t8kfkaZ8e6PSYb5fw.jpg

x5Z2XbcthESWbxhGJBQdyA.jpg

OGcSQ1J9FkKsqqAiSJnFtw.jpg

KG4HOpfTIk6Kg5QWGdb_Fw.jpg
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.