dizin sitesi takipçi satın al gündem forum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '2030 Engelsiz Vizyon Belgesi' açıklaması

ÜstaD

Özel Üye
Forum Üyesi
Katılım
16 Haziran 2021
Mesajlar
16,508
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
Cinsiyet
  1. Bay
Takım
Tarafsız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '2030 Engelsiz Vizyon Belgesi' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuya engelli öğretmen ataması töreninde konuştu. Bir süredir üzerinde çalıştıkları '2030 Engelsiz Vizyon Belgesi'nin hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Erdoğan, ''Toplamda 8 politika alanı üzerine inşa edilen 8 amaç, 31 hedef ve 107 eylemden oluşmaktadır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Engelli Öğretmen Ataması ve Engelsiz Vizyon 2030 Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

''Bugün 750 engelli öğretmenimizin atamasını gerçekleştiriyoruz. Bugünkü ile birlikte hükümetlerimiz döneminde engelli ataması toplamda 63 bin 87'ye ulaşmış bulunuyor. 2002'de bu sayı 5 bin 777'ydi. Nereden nereye?

''ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU'' AÇIKLAMASI

Hazırlıklarını tamamladığımız Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu inşallah çok kısa sürede Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) takdirine sunacağız. Böylece öğretmenlerimizi ülkemiz tarihinde ilk kez kapsamlı, yenilikçi ve bütüncül bir meslek kanuna kavuşturacağız. Hiçbir vatandaşımızın dışarıda bırakılmadığı, dünyanın en geniş kapsamlı sosyal güvenlik sistemini Türkiye'ye kazandırdık. Kamuya ait bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde sıra bekleyen hiçbir engellimiz kalmadı.

''2030 ENGELSİZ VİZYON BELGESİ''NİN AYRINTILARI

Uyguladığımız istihdamı teşvik politikalarıyla bugüne kadar toplam 384 bin engelli kardeşimizi iş hayatına kazandırdık. Bir süredir üzerinde çalıştığımız 2030 Engelsiz Vizyon Belgesi'nin hazırlıklarını tamamladık. 3 ayrı eylem planı ile uygulamaya geçireceğiz. Kapsamlı detaylı bir yol haritası çıktı. Toplamda 8 politika alanı üzerine inşa edilen 8 amaç 31 hedef ve 107 eylemden oluşmaktadır. Siyasete katılmak isteyen engelli kardeşlerimizin önündeki bütün engeller kalkıyor. Kendilerine vergi düzenlemeleri gibi ekonomik kolaylıklar sunmayı ihmal etmiyoruz. Onları ekonomik güvence altına alıyoruz. Afet durumlarına ilişkin risk azaltma çalışmalarını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.''
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.