Burak Yılmaz, "Kuzey derbisi"nde takımına güveniyor

KuAReZMa

Forum Üyesi
Takım
Galatasaray
Fransa Birinci Futbol Ligi takımlarından Lille'de forma giyen Burak Yılmaz, Lens ile oynayacakları "Kuzey derbisi"nin özel olduğunu ve buna göre hazırlandıklarını söyledi.

Fransa Birinci Futbol Ligi takımlarından Lille'de forma giyen Burak Yılmaz, Lens ile oynayacakları "Kuzey derbisi"nin özel olduğunu ve buna göre hazırlandıklarını söyledi.
Fransız kulübünün internet sitesine röportaj veren 36 yaşındaki futbolcu, taraftarlara seslenerek, "Rahat olun. Maçın keyfini çıkarın. Biz elimizden geleni yapacağız." dedi.
Bugün oynayacakları Lens derbisine hazır olduklarını belirten Burak Yılmaz, "Hepimiz maça odaklandık. Diğer maçlar gibi hazırlandık ancak bu karşılaşmayı özel yapan derbi olması. Takımda abi ya da deneyimli olmanın önemine inanmıyorum çünkü sahada bütün oyuncular eşit. şundan eminim, Lens ile yüzleşmeye hazırız." ifadelerini kullandı.
Lille'in Lens'e ligde 15 yıldır kaybetmediğini ve geçen sezon oynanan iki maçtan da galip ayrıldıklarını hatırlatan milli futbolcu, bu derbide de taraftarların beklentilerini karşılaşmak istediklerini kaydetti.
Beşiktaş ve milli takımda kaptanlık yapmanın kendisi için gurur verici olduğunu aktaran golcü futbolcu, "Kaptanlık yapmak sadece kol bandı takmak değil, mücadele etmek, saygı göstermek, oyun sevgisine sahip olmaktır. Biliyorsunuz Türkiye'de maçlar ve taraftarlar çok hararetlidir. Değişik bir kültür. Mesela Trabzonspor kazanırsa tüm şehir mutlu olur, kaybederse üzgün. Bunu kolayca hissettim. şehrin atmosferinden takımın kazanıp kazanmadığını anlarsınız." şeklinde görüş belirtti.
Kendisi için derbide ya da antrenmanda gol atmanın aynı şey olduğunu anlatan Burak Yılmaz, "Gol goldür, her biri aynı değere sahiptir. Gol atmak için nefes alıyorum, beni heyecanlandıran da bu. Tabii ki geçen sezon Lens'e attığım gol önemliydi. Lyon'a attığım gol paha biçilemez. Bence o gol şampiyonluğumuz için dönem noktası oldu." diye konuştu.

AA

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş - genel forum - webp converter