Bakan Koca: 40 bin kişi alınacak, KPSS puanına göre ÖSYM yerleştirme yapacak

DramaCode

Harbi Üye
Forum Üyesi
Bakan Koca: 40 bin kişi alınacak, KPSS puanına göre ÖSYM yerleştirme yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni gelişmeleri duyurdu. Aşı Ar-Ge yönetim merkezi projesinin bittiğini ve ihalesinin yapılacağını açıklayan Bakan Koca, "Molnupiravir'e zounlu lisans verildi. Zolgensma ilacı için SMA Bilim Kurulu gelecek hafta toplanacak" dedi. 40 bin sağlık çalışanı alınacağını söyleyen Koca, "KPSS puanına göre ÖSYM yerleştirme yapacak" açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Proje çalışmaları tamamlanan 50 bin metrekare büyüklüğü olan aşı Ar-Ge yönetim merkezi projesi bitti ihalesi yapacağız. Dünyada bu altyapı bu büyüklük ikinci bi yer olmadığını tahmin ediyorum.

(Molnupiravir )Zorunlu lisans verildi. Ülkemizde firmalara bildirdik. İlaçla ilgili müracaat edebilirsiniz zorunlu ruhsat değerlendirip ruhsat vereceğimizi ve erken dönem buluşturacağımızı ifade ettim. 3-4 hafta içinde vatandaşlarımızla buluşturacağımızı ifade ediyorum.

(Zolgensma) SMA Bilim Kurulu gelecek hafta toplanacak. Bazı hasta gruplarında faydalı olabileceğine ilişkin yayınlar var. Bilim Kurulu toplanacak. Bu ilacın hangi hastalarda kullanılacağını ilan etmiş olacaz.

Atamalar Cumhurbaşkanı açıkladı. 40 bin kişi alınacak. KPSS puanına göre ÖSYM yerleştirme yapacak. Mülakat yapılmadan 30 bin sözleşmeli sağlık personel alım süreci başlıyor. Yine mülakatsın kura ile 10 bin sürekli işçi alımı yapılacak.

(Ccovid-19 ölümleri) DSÖ kriterlerine göre pcr pozitifleri bildirdiğimizi söylemiştim. En başından böyle yapıyoruz. 4-5 ay önceki açıklamamda 50 bin kayıp demiştim. Şu an 76 bin. Dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha kaybettik. Dünyada da bu farklı seyretmiyor.

sanemm

Forum Üyesi
Takım
AlanyaSpor
Paylaşım için teşekkürler.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş