8 Açık Kaynaklı SCADA Yazılımı

FeyyazAdatepe

Misafir Editör
Takım
Beşiktaş
8-acik-kaynakli-scada-yazilimi.jpg

Scada yazılımınıza açık kaynaklı alternatifler mi arıyorsunuz? Burada ICS’nizi özgürce oluşturmak için 8 ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımı göstereceğiz. Keyfini çıkarın!

1. Free Scada

216038-freescada-641x500.jpg

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows
Lisans: Freeware

Free SCADA, herhangi bir endüstriyel süreci görselleştirme ve etkileşimli kontrol için esnek araçlar sağlar.

2. İndigoSCADA

2.png

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Linux
Lisans: GPL

Çoklu işletim sistemi desteği ve birden fazla ön uç protokol sürücüsü ile tamamen C ve C++ ile geliştirilen küçük bir SCADA sistemidir.

3. openDAX

Desteklenen İşletim Sistemi:
Linux

OpenDAX açık kaynaklı, modüler, veri toplama ve kontrol sistemidir.

4. openSCADA

4.png

OpenSCADA, açık kaynaklı Denetleme Kontrol ve Veri Toplama Sistemi’dir. Platform bağımsızdır ve aynı zamanda güvenlik ve esneklik sağlayan modern bir sistem tasarımına dayanır.

5. S.E.E.R. 2

Linux

S.E.E.R. 2 Scada sistemi mod_openopc için “front end” olarak çalışması üzerine geliştirilmiş tam özellikli bir SCADA Agrega Analiz Sistemidir.

6. SCADA ProcessViewer

Windows

Çapraz platformlu SCADA yazılımı Pascal dili ile yazılmıştır.

7. ScadaBR

7.png

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows

ScadaBR, Proses Kontrol ve Otomasyon uygulamalarına sahip bir SCADA (Denetleyici Kontrol ve Veri Toplama) sistemidir. Açık kaynak modeli kullanılarak geliştirilmekte ve dağıtılmaktadır.

8. Szarp

8.jpg

SZARP, Linux için tam özellikli, açık kaynaklı bir SCADA sistemidir. İstemci programları, Linux ve Windows için kullanılabilir.

İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan Harbimekan.Com Forum, Eğlence ve Güncel Paylaşım Platformu Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Harbimekan.Com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler için info@harbimekan.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Yığıntı - 8kez - kaynak mağazam - Uğur Ağdaş